Tarihin en meşhur 10 hırsızı - Page 1

9. Natwarlal
Tam adı Mithilesh Kumar Srivastava olan "Natwarlal" ülkesinin medarı iftiharı bir insandır. Her ne kadar ihracat, altın gibi saygın sektörlerde hizmet vermemiş olsa da, hırsızlığa kattığı boyut ile "Hırsızlar Tanrısı" olarak isimlendirilmiş,

Tarihin en meşhur 10 hırsızı - Page 2

8. Veerapan
Yüzünden nur akan bu şahsiyet, palabıyığına nicesinin kurban olduğu Veerapan. 2 milyon 600 bin dolar gibi gayet bahse konu olmayacak bir meblağ değerinde Fil dişi kaçıran, 22 milyon dolar gibi yüzünün gözünün sadakası olsun denilecek bir ölçekte mal kaçakçılığı yapan bu mübarek ihracat gönüllüsü şehirlerde de yaşamamış, kırsal bölgelerin kalkınmasına katkıda bulunmak için olacak dağa taşa ormana yerleşmiştir.

Tarihin en meşhur 10 hırsızı - Page 3

7. Jesse Woodson James
Kendisini Cumhuriyetçi elitlerin baskısı altındaki Missouri yoksullarının koruyucusu ve modern bir Robin Hood olarak tasvir eden Jesse James, verdiği mülakatlarda kendisini Büyük İskender, Julius Ceasar ve Napolyon Bonapart ile karşılaştırmıştır. 1882 yılında kendi çetesinden bir elemanın suikastiyle hakkın rahmetine kavuşan James hakkında ABD'de bir çok müze de bulunmaktadır. Medeniyetin ne noktada olduğunu görüyorsun. Adam hırsız diyip geçmiyor, müzesini de kuruyor, kitaba, filme de konu ediyor, göğsünü gere gere hikayesini anlatıyor.

Tarihin en meşhur 10 hırsızı - Page 4

6. Bill Mason
Başkalarının evlerinde atıl durumda bulunan elmasları alarak piyasaya sunmak suretiyle ülke ekonomisinde nakit akışını hızlandırarak, mal ve hizmet tüketimini arttırma yoluyla ekonomik büyümeye katkı sağlayan Bill Mason, edebiyat dünyasına da katkı sağlamak için bütün icraatlarını "Usta bir elmas hırsızının itirafları" isimli eserinde kaleme almış, açık açık yazmıştır

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.