Güncel

Teknolojide son nokta: Hiçbir şey

OnePlus'ın kurucu ortaklarından olan Carl Pei, yeni firmasını kurdu. Pei'nin yeni firması teknoloji konusunda hiçbir şey üretmeyecek. Evet yanlış okumadınız.

Teknolojide son nokta: Hiçbir şey

Çinli OnePlus'ın kurucu ortaklarından olan Carl Pei, bugün Nothing adlı bir markası ile yeni girişimini duyurdu. Londra merkezli şirket, "Yeni, ileri görüşlü bir tüketici teknolojisi şirketi" olarak tanımlanıyor. Ancak yapılan bu duyuru ile Nothing firmasının fiziki bir şey üretmeyeceği vurgulanıyor.

Carl Pei, geçen yıl Ekim ayında OnePlus'tan ayrıldıktan sonra, şirketin şu anki CEO'su Pete Lau ile birlikte şirketin kurucu ortağı olarak görev yapmıştı. Daha sonra Aralık ayında, bir sonraki girişiminin Tony Fadell (Nest'in eski CEO'su, iPod'un mucidi), Kevin Lin (Twitch'in kurucu ortağı), Steve Huffman (kurucu ortak) gibi önde gelen isimlerden 7 milyon dolarlık finansman aldığını duyurdu.

7 milyon dolar ile Nothing firmasının ne üreteceği çok merak ediliyordu. Firma, ismi gibi gerçekten de hiçbir şey üretmeyeceğini bugün açıkladı.

Nothing firması ayrıca 2021'in ilk yarısında hiçbir ürün tanıtmayacağını da belirtiyor. Bu ilginç girişim bakalım teknolojinin yeni soluğu olacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.