Teknoloji her zaman kabul edilebilir ve hazmedilir bir şey olarak görülmedi, telefonun icadından elektrikli araçlara; bir zamanlar doğaüstü yaftası yapıştırılan teknoloji zamanla değişti, gelişti ve normalleşti.

Çağımızda ise hızla gelişen teknolojide en gözde trendlerden birisi elektrikli araçlar. Halk tarafından kabul görmesi, kullanımının yaygınlaşması ise çok da uzakta değil bize göre. Dilerseniz en önemli teknolojilerin evrimine hep beraber göz atalım.

Günümüze erişmemizi sağlayan matbaa, ilk zamanlarında pek de kabul edilebilir bir şey değildi. Hatta 1492 yılında Johannes Trithemius adlı bir rahip matbaanın el yazmaları kadar dayanamayacağını, kendi yazdıkları parşomenlerin, kağıttan daha dayanıklı olduğunu dile getirdi.

İronik bir şekilde günümüze kadar matbaa tüm dünyanın en değerli bilgi biriktirme ve dağıtma yöntemi haline geldi. Hatta Johannes Trithemius’un tezi rahipler tarafından değil, matbaa tarafından basılarak günümüze ulaştırıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.