Gürültülü bir melodi: Cep telefonundaki ses, ne kadar yüksekse, başkaları o kadar rahatsız olur. Hele hele bu zil sesi, kapalı ortamda mesela bir toplu taşıma aracında çalarsa, insanların sabrını zorlayabilir.

Bisiklet üzerinde bir cep telefonu kullanma: Bisiklet, zaten kendi başına dikkat isteyen, tehlikeli olabilecek ve daima dikkat isteyen bir araç. Bir elinizde telefonu tutmak, ya da telefonu omuzla kulak arasına sıkıştırmak, fazla tehlikeli olabilir.

Uygunsuz yerlerde cep telefonu kullanma: Bazı yerlerde, ne olursa olsun cep telefonu kullanmak çok yanlıştır. Mesela bir cami, mezarlık, kütüphane… Buralar, başkalarına saygıyı en çok gerektiren yerlerdir.

Kaldırımda yürürken kulaklıkla cep telefonu kullanma: Şık giyinmiş biri, kaldırım boyunca karizmatik bir şekilde yürüyor. Ancak bu kişi, kendi kendine konuşuyorsa, onu, şık kıyafeti de kurtaramaz. Çoğu zaman, kulaklıkla yapılan cep telefonu konuşmaları, onu gören kişilere kendine konuşuyor hissi verebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.