Güncel

Telefon ve bilgisayar yasaklandı!

Yalnışlıkla tüm bilgisayar ve telefonları yasakladılar.


1373611580_1195445181899094722molumenphoneicon.svg.med.pngFlorida'da ilginç bir ihtimal ortaya çıktı. A.B.D.'nin Florida eyaleti "yanlışlıkla" bütün bilgisayar ve akıllı telefonları yasaklamış gibi görünüyor. Nasıl mı? Yanlış kelimeler ile kurulmuş bir yasa tasarısı, internet kafeler ve slot makinelerini yasaklamak isterken, tüm bilgisayarları yasaklamış durumda.

Yasa tasarısının gerçek amacı, internet üzerinden kumar oynanmasına izin veren internet kafeleri ortadan kaldırmaktı. Yasa tasarısı aktif olduktan hemen sonra Florida'da birçok internet kafe kapatıldı. Kapatılan internet kafelerden birinin sahibi şu anda bu durumla savaşıyor. Çabalaması sırasında ise Florida'nın internet kafeleri yasaklarken, teorik olarak, bütün bilgisayar ve akıllı telefonların yasakladığını farketmiş. Çünkü yasa tasarısındaki kelimeler tam olarak "şans oyunları oynanabilecek 'cihaz sistem veya ağların tamamı" şeklinde...

Bu cümleden de anlaşılabileceği gibi, tanımlama biraz geniş yapılmış. Bu kelimeler slot makineleri ve internet üzerinden kumar oynatan kafeleri tanımladığı gibi, evinizdeki bilgisayar veya elinizdeki telefon dahil birçok ürünü daha içerebilir. Miami'de yer alan hukuk firması "Kluger, Kaplan, Silverman, Katzen & Levine"e göre de durum tam olarak bu. Zapata, şu anda kafesinin kapatılmasına karşı çabalamakta olan mal sahibi, yasağın geri alınması ümidi ile dava açmış durumda.

Belki de mahkeme doğru olan şeyin Florida'da yer alan tüm bilgisayar ve akıllı telefonların yasaklanması olduğuna karar verir. Böyle bir şey olursa, Florida yaşamak için son derecede ilginç bir yer haline gelmez mi? Florida'da neler olacağı bilinmez ama, yakın zamanda bazı değişikler olacağı kesin...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.