Telefonun şarj ömrünü uzatan 10 ipucu

Akıllı telefonlar hayatımızın en önemli teknoloji cihazı haline dönüştü. Akıllı telefon kullananların en büyük sıkıntılarından biri ise şarj problemi.İşte şarjınızın ömrünü uzatacak 10 adım...
Telefonun şarj ömrünü uzatan 10 ipucu - Page 1
Akıllı telefonlar hayatımızın en önemli teknoloji cihazı haline dönüştü. Akıllı telefon kullananların en büyük sıkıntılarından biri ise şarj problemi.
İşte şarjınızın ömrünü uzatacak 10 adım...
Telefonun şarj ömrünü uzatan 10 ipucu - Page 2
Dahili depolama alanına dikkat!
Kablosuz ağı (Wi-Fi) Bluetooth'u, GPS'i kapatsanız bile şarjınızın hızla eridiğine şahit oluyorsanız, telefonunuzun dahili depolama alanına kaydettiğiniz fotoğraflarınıza, videolarınıza, uygulamalarınıza ve SMS'lerinize bir göz atmanızı öneririz. Bu içeriklerin sayısı arttıkça, telefonun dahili depolama alnı durduğu yerde benzin yakmaya başlar. Depolama alanı, çok hızlı erişim için tasarlanmış bir alandır ve sürekli aktif olması için enerjiyle beslenir
Telefonun şarj ömrünü uzatan 10 ipucu - Page 3
SMS'lerin hepsini silin
Gereksiz SMS'lerin hepsini silin. Depoladığınız fazla SMS'lerin ne kadar çok enerji yaktığına inanamayacaksınız.
Telefonun şarj ömrünü uzatan 10 ipucu - Page 4
Harici depolama alanı kullanılmalı
Tüm fotoğraf ve videolarınızı ya harici depolama alanına yükleyin ya da bilgisayarınıza yedekleyip silin, veya bir bulut servisine taşıyın, telefonunuzdan uzaklaştırın ama sakın dahili depolama alanına fotoğraf ve video doldurmayın.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.