Telefonunuzdaki sorunu kontrol etmek için en İyi 7 Android uygulaması! - Page 1

Akıllı telefonunuzun içinde çok sayıda bileşen bulunur. Bu bileşenlerden biri düzgün çalışmıyorsa, tüm deneyiminizi mahvedebilir.


Peki cihazınızda tam olarak neyin yanlış olduğunu nasıl tespit edersiniz?


Belki ivmeölçer sorunlu çalışıyor, ya da mobil verilerde veya Wi-Fi'de web'de gezinirken kasma oluyor. İkinci el bir Android cihaz satın aldıysanız ve her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmeye ne dersiniz?


Sorun ne olursa olsun, Android telefonunuzda neyin yanlış olduğunu anlamanıza yardımcı olacak uygulamalar var. Belirli bir sorununuz olmasa bile, her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için bir akıllı telefon kontrolü yapmak iyidir.


 Telefonunuzdaki sorunu kontrol etmek için en iyi 7 Android uygulamasını sizler için listeledik. Bu uygulamaları görmek için sayfamızı aşağı doğru sürüklemeniz yeterli.

Telefonunuzdaki sorunu kontrol etmek için en İyi 7 Android uygulaması! - Page 2

1. Phone Check and Test


Telefon Kontrolü ve Testi, alabileceğiniz en iyi Android donanım kontrol uygulamalarından biridir. Uygulama, masaüstü uygulaması CPU-Z gibi çalışır ve size telefonunuzun donanım özelliklerinin eksiksiz bir özetini sunarken, kapsamlı bir donanım kontrol seçenekleri yelpazesi ekler.


Donanım kontrol seçenekleri şunları içerir: • Düşük bellek kontrolü ve öneriler

 • Pil kontrolü ve şarj soketi testi

 • Wi-Fi ve radyo kontrolü

 • Hoparlörler, mikrofonlar, kulaklık jakı ve ses düğmeleri için ses testleri

 • Ölü pikseller ve renk tutarlılığı gibi görüntüleme testleri

 • GPS izleme ve konum testi

 • Termal stres

 • CPU, bellek ve depolama stresi kontrolleriİndirin: Telefon Kontrolü ve Testi (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcuttur)

Telefonunuzdaki sorunu kontrol etmek için en İyi 7 Android uygulaması! - Page 3

2. Phone Doctor Plus


Phone Doctor Plus, telefonunuz için doktora küçük bir gezi gibidir. Uygulama, telefonunuzun her bir parçasının düzgün çalıştığından emin olmak için bir dizi sistem donanımı kontrolünden geçmenizi sağlar.


Phone Doctor Plus ve Phone Check arasındaki testler nispeten benzerdir, ancak Phone Doctor Plus kullanıcı arayüzü daha iyi bir genel deneyim sunar. En azından görsel olarak öyle.


Phone Doctor Plus, Android akıllı telefonunuz için aşağıdakiler gibi 30 kadar donanım testine sahiptir: • Jiroskoplar, ivmeölçer ve yakınlık sensörleri dahil hareket sensörleri

 • Ölü pikseller ve dokunmatik ekran duyarlılığı dahil olmak üzere ekran testleri

 • Hücresel ve ağ bağlantısı testleri

 • Nem, basınç ve sıcaklık sensörü testleri

 • Bellek, depolama ve CPU kıyaslamasıİndirin: Phone Doctor Plus (Ücretsiz)

Telefonunuzdaki sorunu kontrol etmek için en İyi 7 Android uygulaması! - Page 4

3. Dead Pixels Test and Fix


Önceki iki uygulama ölü piksel buluyor ancak daha sonra düzeltmez. Phone Doctor Plus veya Phone Check bir veya iki ölü piksel gösteriyorsa, Ölü Piksel Testi ve Düzeltme uygulamasına geçebilirsiniz.


Bu ücretsiz uygulama, diğer Android sorun giderme uygulamalarına benzer bir tarama yaparak ölü pikselleri tespit eder. Bazı sıkışmış pikseller donanım kusurlarıdır ve herhangi bir uygulama tarafından düzeltilemez. Ancak, diğerlerinin, onları yenilemek için üç seçeneği (kırmızı, yeşil ve mavi) arasında yeterince zaman geçmesini sağlar.


İndirin: Ölü Piksel Testi ve Düzeltme (Ücretsiz)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.