Güncel

Terra Classic sahipleri ayda %500 arttı! Neden?

Terra Classic sahipleri, yatırımcılar LUNC kurtarma üzerine bahse girdikçe ayda %500 arttı!

Terra Classic sahipleri ayda %500 arttı! Neden?

Terra'nın ( LUNA ) başarısız olmasının ve ardından LUNA 2.0 olarak yeniden başlatılmasının ardından, platformun şu anda Terra Classic (LUNC) adı altında faaliyet gösteren orijinal zinciri, kripto tüccarları arasında inanılmaz bir ilgi görüyor.

Terra Classic sahipleri ayda %500 arttı! Neden?

CoinMarketCap istatistikleri, Terra Classic'in 7 Haziran itibariyle sitede tüm kripto para birimleri arasında en çok aranan ikinci kripto para  birimi olduğunu gösteriyor. (3 Haziran'da LUNC en trend dijital varlık olduktan sonra)

Dahası, yatırımcılar arasındaki ilgi, geçen ay ağda varlıkları tutan benzersiz adreslerin toplam sayısı ile vurgulanıyor. 9 Mayıs'ta, 5 Haziran'daki 10.266'ya kıyasla 1.642 sahip vardı ve bu, bir aydan kısa bir sürede %525.21'lik bir artışı yansıtıyordu.

Terra Classic toplam adresleri. Kaynak: CoinMarketCap

Özellikle, Terraform Labs ekosisteminin çökmesinden çok sonra, 14 Mayıs'ta LUNA sahiplerinin sayısı çarpıcı bir şekilde arttı ve hem sabit parası TerraUSD (UST) hem de yerel token LUNA'nın yatırımcıları için önemli kayıplara neden oldu.

Terra Classic fiyat düşüşü

LUNC'yi arayan ve elinde tutan daha fazla kişi olmasına rağmen, kripto para biriminin fiyatı büyük düzeltmeler kaydetmeye devam ediyor. Basın saatine göre, Terra Classic son 24 saatte kabaca %15 düşüşle 0,0007129 ABD dolarından işlem görüyordu. 

Terra Classic'teki talep, yatırımcıların, Terra ekosisteminin algoritmik stabilcoini dolardan ayrıldığında çökmesinden sonra varlığın kripto pazarında hala bir umut ışığı olduğunu hissettikleri anlamına geliyor.

Ek olarak, bir dizi başka kripto para borsası Terra Classic jetonunu sunmaya devam ediyor. Örneğin, LUNA 2.0 ve LUNC kripto para birimleri artık anında kripto değişim aracı ChangeNOW sayesinde alınıp satılabilir.

LUNA 2.0 fiyatı düşüyor

LUNA 2.0'ın piyasaya sürülmesinden sonraki bir saat içinde  önemli bir fiyat ayarlaması yapması nedeniyle Terra ekosisteminin toparlanmasının sert bir başlangıç ​​yaptığını belirtmek önemlidir.

Bir bütün olarak piyasanın önemli bir fiyat düzeltmesinden geçmesine rağmen, LUNC, fiyat dalgalanmalarının çok olduğu öne çıkan durumlardan biridir. Analistler, tokenin net bir içsel değere sahip olmamasının, oynaklığına katkıda bulunan faktörlerden biri olduğu görüşünde.

Güçlü talep göz önüne alındığında, Terra Classic'i arayan yatırımcıların, belirteç için bir kullanım durumu olmadığında, belirtecin bir mem para birimine dönüşebileceği olasılığı üzerinde kumar oynadığı sonucuna varmak mantıklıdır.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.