TerraClassicUSD sabitleme önerisi fiyatı nasıl etkiledi?

TerraClassicUSD, yeniden sabitleme önerisi ortaya çıktıkça 24 saat içinde %35'in üzerine çıktı!

TerraClassicUSD sabitleme önerisi fiyatı nasıl etkiledi?

Terraform Labs'ın sabit parası TerraUSD (UST) ve yerel tokeni Terra'nın ( LUNA ) geniş çapta duyurulan çöküşünden sonra, şu anda TerraClassicUSD (USTC) adı altında olan stabilcoin, Terra Classic topluluğu yeni yatırımı memnuniyetle karşılarken fiyat artışını aylık en yüksek seviyeye çıkardı.

TerraClassicUSD sabitleme önerisi fiyatı nasıl etkiledi?

Bitcoin Suisse AG'de bir blok zinciri mühendisi ve kıdemli geliştirici olan Tobias Andersen, 9 Ekim'de muazzam miktarda teminatsız Terra Classic'in USTC stabilcoini ve aşırı şişirilmiş LUNC arzı sorununa bir çözüm sunan bir teklif sundu.

Sonrasında, TerraClassicUSD fiyatı yeni bir aylık en yüksek seviyeye yükseldi; Terra Classic'in algoritmik stablecoin'i USTC'nin maliyeti, %37,44'ün üzerinde arttı ve bir gün önceki 0,02989$'dan 10 Ekim'de 0,04057$'dan işlem görüyor.

TerraClassicUSD sabitleme önerisi fiyatı nasıl etkiledi? - Resim : 1

TerraClassicUSD 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Finbold tarafından CoinMarketCap'ten alınan verilere göre, STC son gün piyasa değerine 106 milyon dolar ekledi.

Benzer şekilde, Terra Classic ağının yerel yönetişim ve yardımcı dijital varlıklarını temsil eden Terra Classic (LUNC) jetonu, değerinde hafif bir artış gördü; LUNC şu anda 0,000317 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %4,38'in biraz üzerinde bir artış var.

Andersen'ın Terra önerisi

Kendisine "ölümsüz bir deli" diyen Andersen, Medium'daki bir gönderide, "topluluğu iyileştirmeye ve yaratıcıları tarafından terk edilenleri düzeltmeye yardımcı olmak için" elinden gelen her şeyi yaptığını yazdı.

Blockchain geliştiricisi, diğer şeylerin yanı sıra, LUNC ve USTC arasındaki piyasadan 60 milyar doların silindiğini gören Terra Classic ekosisteminin çöküşü sırasında Mayıs 2022'de biriken muazzam miktarda borcu azaltmak istiyor.

Andersen, niceliksel gevşeme ve sıkılaştırma önlemleri kullanarak USTC'yi yeniden sermayelendirmek istiyor, ancak bunun nasıl işleyeceğine dair ayrıntılara girmeyecek. Buna ek olarak, USTC'nin 1 $'lık başlangıç ​​değerine yeniden sabitlenmesinin Terra Classic'in uzun vadeli beklentileri için son derece önemli olduğunu düşünüyor.

Mayıs'taki aksilik ve ardından Do Kwon ve diğer proje kurucularının Interpol tarafından yargılanmasından sonra , projenin geleceği planlandığı gibi gitmeyebilir. 

Bununla birlikte, yeni tanıtılan LUNC vergi sistemi ve yeniden düzenleme planı gibi Terra Classic hakkında son zamanlardaki iyimser haberler, aktif bir toplulukla birlikte Terra Classic ekosistemini canlandırma şansına sahip olabilir.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.