Güncel

Tesla, çalışma şartlarından dolayı davalık oldu!

Tesla'nın çalışma koşulları hakkında soruşturma başlatıldı. İddialara göre çalışanların sessiz kalması için personeli maaş çeki yerine tazminat tabanlı bir maaş kartı verildiği de iddia ediliyor

Tesla, çalışma şartlarından dolayı davalık oldu!

Tesla firması hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma eğer Tesla'nın aleyhine ilerse Elon Musk’ın başı ağrıyacakmış gibi gözüküyor. İddialara göre Tesla çalışanlarına ek olarak sessiz kalmaları için sözleşmeli personeli maaş çeki yerine tazminat tabanlı bir maaş kartı veriliyor.

Şirketin geçmişi ve işçilerine yönelik daha önceki baskıları düşünüldüğünde iddiaların gerçek olma ihtimali oldukça yüksek. 

Özellikle Tesla’nın ismi olan devasa bir şirket olması ve burada çalışmanın kişisel cv’leri adına faydalı olacağını düşünen birçok gencin, sırf marka değeri için bu tür bir yaklaşıma göz yummuş olma ihtimali de oldukça yüksek. 

Henüz mahkeme tarafından bu konuda sonuca varılmış değil,  soruşturmalar hala devam etmekte. Hatırlarsanız buna benzer bir olay geçtiğimiz günlerde Amazon içinde ortaya atılmış ve halkın tepki göstermesine sebebiyet vermişti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.