Güncel

Tesla hisseleri uçtu Elon Musk servetine servet kattı!

Tesla'nın piyasa değeri 500 milyar dolara ulaşınca şirketin kurucusu Elon Musk dünyanın en zengin ikinci kişisi oldu.

Tesla hisseleri uçtu Elon Musk servetine servet kattı!

Geçtiğimiz günlerde Tesla hisse değerleri 400 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ulaşarak General Motors, Ford ve Fiat Chrysler'i geçmişti. Öte yandan kurucusu Elon Musk ise milyarderler listesinde üçüncü sıraya yükselmişti.

Tesla hisselerinde yükseliş ivmesi devam ederken şirketin piyasa değeri ilk kez 500 milyar doları gördü.

Tesla hisseleri uçtu Elon Musk servetine servet kattı!

Tesla’nın, ABD'de faaliyet gösteren ve değeri en yüksek 500 şirketin hisse senetlerinden oluşan S&P 500'e girmesiyle birlikte hisseleri yüzde 14’ten fazla değer kazanmıştı. Şirketin hisseleri 21 Aralık'ta ABD S&P 500 endeksinde işlem görecek. Şirketin dünyanın önde gelen endekslerinden biri olan S&P 500'e gireceği yönündeki haber yatırımcıların hisseye olan ilgisinin artmasına neden olmuştu.

Hisseleri S&P 500 endeksinde işlem görecek Tesla'nın piyasa değeri yükselmeye devam ediyor ve rekora doğru ilerliyor. Şirketin piyasa değeri tarihte ilk kez 500 milyar dolar seviyesini gördü.

Tesla’nın hisselerindeki değer artışı yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 550 oldu. Tesla ve SpaceX’in kurucusu Güney Afrikalı girişimci Elon Musk’ın kişisel servetini de katladı. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Musk, dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Bill Gates'i tahtından etti. Musk'ın servetinin net değeri 7,2 milyar dolar artarak 127,9 milyar dolara ulaştı.

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Musk, bu yılın başında endekste 35. sırada yer alıyordu. 2020 yılı boyunca servetinin net değerine 100,3 milyar dolar ekleyerek 2. sıraya kadar yükseldi. Musk'ın servetinin yaklaşık olarak dörtte üçü Tesla hisselerinden oluşuyor.

Yorumlar
Tesla ileride togun başarısı ile bitecek diye düşünim
Cevapla
Xoxo
Sabah aksam aynı kafayimi kullanıyorsun merak ediyorum :)
X Artık Biliniyor
Yok yok , dayanılacak gibi değil bu billûr cahilliye.Of Allahım offff...
DOĞUKAN
O TOGGU SİZ YAPIN Bİ ÖNCE. KOSKCA DEVLET BİR ARABA YAPAMIYOR NORMAL BİR ABD ŞİRKETİ İSTEDİĞİ ARABAYI YAPIP UZAYA TEKRAR KULLANILABİLİR ROKET FIRLATIYOR. SİZ HALA TOGG, MKE... AÇIN GÖZÜNÜZÜ CAHİLLLER.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.