Güncel

Tesla logosu ne anlama geliyor?

Tesla CEO'su Elon Musk, uzun zamandır merak edilen Tesla'nın logosunun anlamı konusuna Twitter'dan yaptığı açıkalamayla netlik getirdi.

Tesla logosu ne anlama geliyor?

Elektrikli otomobil alanında lider üreticilerinin başında gelen Tesla'nın logosunun ne anlam ifade ettiği uzun süredir merak ediliyordu. Tesla logosu, markanın baş harfi olan T ve üzerindeki bir çizgiden oluşuyor. İlk bakışta markanın baş harfini temsil ettiği için bu tarz bir logu seçildiğini düşünülüyoz ama aslında öyle değil.

Elon Musk, SpaceX‘in logosunun olduğu gibi Tesla’nın logosunun da New Jersey merkezli bir tasarım şirketi olan RO-Studio tarafından oluşturulduğunu söyledi. Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden Tesla için belirlenen logonun ne anlama geldiğini açıkladı.

Elon Musk, T harfinin elektrik motorundaki rotorlarda yer alan çubuklardan birisini, T'nin üzerinde yer alan ikinci çizgininse elektrik motorundaki sabit bölüm olan statörün bir bölümünü temsil ettiğini belirtti. Musk, SpaceX’in logosunda yer alan X'in de roketin yörüngesini temsil ettiğini belirtti.

@UKPJD Similar to SpaceX, the T is like a cross section of an electric motor, just as the X is like a rocket trajectory

— Elon Musk (@elonmusk) 19 Ocak 2017
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.