Derindere Motorlu Araçlar tarafından hayata geçirilen elektrikli otomobillerin basın lansmanı ve ilk test sürüşleri, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Tek şarj ile yaklaşık 280 kilometre yol kat edebilecek olan araçlar şehir şebekesinin her yerinden temin edilebilen 220 volt kaynak ile yaklaşık 8 saatte tam olarak şarj edilebiliyor.

Tüketicilere ve şirketlere hem kiralama hem de satın alma alternatifleriyle sunulan elektrikli araçların satış fiyatı 120 bin lira, operasyonel filo kiralama fiyatları ise aylık 900 euro seviyesinde olacak.

“GELECEĞİNE İNANIYORUZ”

DMA Kurucu Ortağı Özkan Derindere, toplantıda yaptığı konuşmada, elektrikli araçların geleceğine inandıklarını ve bu konuya yatırım yapma kararı aldıklarını söyledi.

Proje için gereken finansmanı tamamen kendi özkaynaklarından karşıladıklarını belirten Derindere, “DMA olarak kısa vadede, binek ve hafif ticari araçlara DMA teknolojisi uygulayarak, onları yüzde 100 elektrikle çalışan araçlar haline getirerek pazara sunmayı hedefliyoruz. Orta vadede hız ve hacim kazanmak için, sınırlı sayıda modele yoğunlaşacağız. Projemizin uzun vadeli hedefi ise yüksek bir yatırım hedefi ile DMA markalı ürünler üretmek ve pazarda önemli bir oyuncu olmaktır” dedi.

Bugün itibariyle aylık 100, yıllık ise 1.200 adetlik bir kapasiteye sahip olduklarını ifade eden Derindere, “Motor ve batarya dışarıdan geliyor. Ama arabanın en önemli parçası olan beyin üniteleri tamamen bizim tarafımızdan geliştirildi. Parça aldığımız bütün firmalarla, ürettikleri komponentleri Türkiye'de üretmek konusunda yatırım yapmak için ön protokoller imzaladık. İleride bunları yerli olarak üretmek hedefindeyiz” diye konuştu.

Elektrikli araçların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da denendiğini aktaran Derindere, devletin konuya olan duyarlılığından son derece memnun olduklarını, bu yaklaşımın başta kendilerinde olmak üzere, tüm girişimci ve yatırımcılarda büyük moral etkisi yarattığını belirtti

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.