Thodex vurgununda yeni gelişme! 40 bin 562 yıla kadar hapsi istendi

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında 3 suçtan 40 bin 562 yıla kadar hapis istendi. İşte konuyla ilgili son detaylar.

Thodex vurgununda yeni gelişme! 40 bin 562 yıla kadar hapsi istendi

Binlerce kişiyi dolandırdığı iddiasının ardından yurt dışında firari olan Faruk Fatih Özer tarafından kurulan kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Çıkan sonuca göre Özer'in 40 bin 564’er yıla kadar hapis ile cezalandırılmaları istendi.

Hazırlanan iddianamede, aralarında Faruk Fatih Özer’in de bulunduğu 21 şüphelinin 5 ayrı suçtan toplamda 40 bin 564’er yıla kadar hapis ile cezalandırılmaları istendi.

Thodex vurgununda yeni gelişme! 40 bin 562 yıla kadar hapsi istendi

thodex

İstanbul başta olmak üzere bir çok şehirden gelen şikayetlerinden ardından yurtdışına kaçan Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'a kaçtığı iddia edilmişti. Türkiye'nin konuştuğun soruşturma ile ilgili devam eden konuda iddialar bomba etkisi yaratmıştı. Şirketin firari CEO'su Faruk Fatih Özer'in babasının avukatlığını yapan Sevgi Erarslan, önemli açıklamalarda bulunarak her geçen gün daha fazla mağdura ulaşıp zararları eksiksiz giderdiklerini belirtti.

Avukat Sevgi Erarslan, yaptığı açıklamada empati yaparak mağdurların yanında olduklarını söyleyerek "Sistemde iddia edildiği gibi bir para yok fakat mağdurların zararın karşılamaya yönelik hakkaniyetli bir dağıtım yapılıyor. Şu ana kadar 2 bin 27 müştekiden 608 tanesinin bütün zararı giderildi. Bu aşamada Faruk Fatih Özer ve ailesi de herkese ulaşıp mağduriyetlerin giderilmesini sağlamak istiyor" ifadelerini kullanmıştı. "Mağdurlar için bankada hesap açılıp hesaplarına para gönderilecek. Bunun için verilen bütün talimatlar onaylandı ve durumu savcılığa da bildirdik" sözleri eklendi.