Güncel

Tıkla, Prim ödeyecek misin öğren! - E-SGM (Zorunlu Sigorta)

Genel sağlık sigortası tescil bilgilerine artık internetten ulaşılabiliyor, Prim ödeme yükümlüsü olup olmadığınızı öğrenmek için detaylara bakınız...


Son zamanlarda milyonlarca kişinin kulağının SGK'da olduğu, Genel Sağlık Sigortası sonuçları internet ortamında hazırlanan bir otomasyon sistemi ile açıklandı. SGK Başkanı Fatih Acar, "Gelir testi yaptıranlar, TC kimlik numarası ve kimlik bilgilerini girerek adresinden genel sağlık sigortası tescil bilgilerine ulaşabilecek. Böylece, vatandaşlar prim ödeme yükümlüsü olup olmadıklarını anında öğrenebilecek" dedi.

1332545459_sd.jpg

GELİR TESTİ SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sözlerinin devamında Acar, bugüne kadar 6 milyon 40 bin 676 kişinin 'Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na başvurarak gelir testi yaptırdığını söyledi. Aynı zamanda, "Yapılan gelir testi sonucuna göre, geliri asgari ücretin üçte birinden az olduğu belirlenen 4 milyon 37 bin 430 kişinin primleri devlet tarafından ödenecek" diyerek, genel bir hatırlatmayı tekrar güncelledi!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.