TikTok bu özellik ile tüm rakiplerini sollayacak!

Sosyal medya uygulamaları arasında lider konumda olan TikTok şimdi müzik uygulaması ile sektöre damga vurmayı hedefliyor. İşte tüm detaylar.

TikTok bu özellik ile tüm rakiplerini sollayacak!

TikTok geldiğinden beri sosyal medyada tüm kurallar değişti. Kısa video formatı ile sosyal medyada kuralları yeniden yazan şirket şimdi platformuna başka özellikler de eklemeye devam ediyor. 

Instagram gibi köklü uygulamalar bile TikTok benzeri formatlar sunmaya devam ettiler. Bu kapsamda TikTok da platformuna yenilikler ekleyerek lider koltuğunda oturmaya devam etmeyi planlıyor.

TikTok bu özellik ile tüm rakiplerini sollayacak!

TikTok bu özellik ile tüm rakiplerini sollayacak! - Resim : 1

TikTok kısa video formatlı uygulaması sayesinde kullanıcıların hem mevcut hem de geçmiş müzik sanatçılarını keşfetmelerine fazlasıyla yardımcı oldu. Şimdi uygulama kendi müzik akışı hizmetini başlatıyor. 

Insider, TikTok sahibi ByteDance'in "TikTok Müzik" uygulaması için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine ticari marka başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Hizmet, kullanıcıların "müzik, şarkı, albüm, şarkı sözü satın almasına, çalmasına, paylaşmasına, indirmesine olanak tanıyacak. Ayrıca canlı ses ve video akışı yapmasına, oynatma listelerinin kapağı olarak fotoğrafları düzenlemesine ve yüklemesine izin verecek.

ByteDance'in Resso adında bir müzik akışı uygulaması zaten var, ancak yalnızca Hindistan, Brezilya ve Endonezya'da kullanılabiliyor. Bu uygulama ile şirket global anlamda müzik uygulamalarını da ele geçirecek. Ticari marka başvurusu önce Avustralya'da, ardından 9 Mayıs'ta ABD'de yapıldı. Şirket ayrıca yeni uygulaması üzerinde diğer olası kullanım durumları olarak "eğlence, moda, spor ve güncel olaylar alanında canlı ses ve video etkileşimli medya programlaması yayınlayabileceğinizi" de belirtti.