Güncel

TikTok Demet Akalın'a pahalıya patladı!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, TikTok'un hesabından 7.000 TL para çektiğini iddia etti. Peki, bu olay nasıl yaşandı? İşte konuyla ilgili detaylar.

TikTok Demet Akalın'a pahalıya patladı!

Sosyal medya uygulaması olan TikTok, özellikle Z kuşağının büyük ilgisini çekiyor. Gençler çektikleri videolar ve canlı yayınlar ile TikTok üzerinden para kazanabiliyor. Ancak bu para kazanma işi Demet Akalın'a biraz pahalıya patladı diyebiliriz. Ünlü şarkıcının iddialarına göre TikTok, Demet Akalın'ın hesabından 7.000 TL tutarında ücret çekmiş.

Kızı Hira yapmış

Demet Akalın, Instagram hesabından takipçileriyle paylaştığı hikayesinde aileleri uyardı. Ünlü şarkıcı 7 yaşındaki kızı Hira’nın kendi bilgileri olmadan sosyal paylaşım sitesi TikTok’a girerek bir canlı yayında hediyeler gönderdiğini söyledi. 7.000 TL değerindeki hediyelerin ücreti ise iPhone kullandığı için Apple hesabına yansıtılmış. 

Apple ile konuşan Akalın, maalesef ki şimdilik olumlu bir cevap almış değil. Apple bu olayların yaşanmaması için aile denetimini kullanıma sunmuştu. Bu sayede aileler çocukların uygulama içi satın alım işlemlerini kısıtlayabiliyordu. Muhtemelen Apple bu özelliğini gerekçe göstererek para iadesi yapmayacaktır.

TikTok Demet Akalın'a pahalıya patladı! - Resim : 1

Demet Akalın aileleri uyardığı videoda şu sözlere yer verdi; “Bütün anne ve babalar beni iyi dinlesin. Hira, bugün canlı dersin molasında, biz de canlı yayındayken, TikTok’ta bize gelen kızlardan birinin canlı yayınına giriyor. Kız, ‘Bana çiçek gönder, bana böcek gönder, teşekkür ederim Hira’ ve kredi kartımdan 7 bin TL çekiliyor. Şimdi Konuştum TikToker ile, bunun muhatabının Apple diyor. Oraya başvuruyoruz, oradan da dönüş yok. Bu nasıl bir sahtekarlık? Bu nasıl bir soygunculuk arkadaşlar? Hayatımda böyle bir şey görmedim. TikToker gel sen kredi kartı başka bir telefona tanımlı ve sen çocuğun tabletinden 7 Bin TL, arkadaşlar bakın, anneler babalar uyarıyorum, 950 TL, 950 TL, sürekli para çekiliyor. Bir çok arkadaşım parasını geri almış. Umarım biz de alırız. Hak etmediğiniz bir para. Çocukları böyle şeyler için kullanmayın. Çok ayıp. Bir TikToker ile konuştum, çocuklar hep buna maruz kalıyor dedi. Nasıl maruz kalır ya? Böyle bir şey olabilir mi?"

Yorumlar
uıdgwelyufegw
Ne
Cevapla
d3m1r
iyiki silmişim
Cevapla
Kalender kızı
Demet abla tik tok sadece insanların parasını yediriyor başka bir sey için olmuyor 😥😥😥😥
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.