Güncel

TikTok ve WeChat için beklenen karar çıktı!

Uzun zamandır ABD'deki akıbetleri merak edilen Çin tabanlı uygulamalar WeChat ve TikTok için beklenen karar verildi. İşte detaylar!

TikTok ve WeChat için beklenen karar çıktı!

Son zamanların en popüler uygulamalarının başında olan TikTok, kullanıcılarına kısa süreli videolar çekip paylaşma imkanı sunuyor. Kısa zaman içerisinde tüm dünyada olduğu gibi ABD'de de sıkça kullanılmaya başlanan sosyal medya platformunun akıbeti merak ediliyordu. Hatırlanacağı üzere daha öncesinde ABD Başkanı Donald Trump, TikTok uygulamasının ABD operasyonlarının satılması isteğini dile getirmiş ve aksi taktirde bahsi geçen sosyal medya ağının yasaklanacağını ifade etmişti. Son gelen haberlere göre ise beklenen karar çıktı.

TikTok ve WeChat için beklenen karar çıktı! - Resim : 1

TikTok ve WeChat için beklenen karar çıktı!

Bilindiği gibi geliştirici firma ByteDance ile Microsoft arasında uzun süren görüşmeler yapılmış ancak bu görüşmelerden bir sonuç çıkmamıştı. Hatta bir dönem Twitter'ın dahi TikTok'a talip olduğu iddiaları gündemde yer almıştı. Ancak netice olarak uygulamanın ABD operasyonları henüz satılmadı ve bu sebepten dolayı da beklenen yasaklama kararı çıktı. Buna göre ABD Ticaret Bakanlığı, WeChat ve TikTok uygulamalarının 20 Eylül günü itibari ile yasaklanacağını açıkladı.

Bu yasak kararının altında herkesin tahmin edebileceği gibi çılgın Başkan Donald Trump'ın ısrarları yatıyor. Trump bu platformların her nedense ABD ulusal güvenliğine karşı bir tehdit olarak görüyor ve ABD tabanlı bir şirkete satılmasını istiyor. Ülkede 100 milyondan fazla TikTok kullanıcısı yer alırken, uygulamanın hem Google Play Store'dan hem de Apple App Store'dan kaldırılacağı ifade ediliyor. Bakalım bu durum nasıl sonuçlanacak? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Lanet tıktok
InşAllah turkıye dede kaldırılır
Cevapla
Opdima
Alakası yok ulusal güvenlikmiş tehditmiş sallıyorlar. Biz kazanalım amaçları. Adam çıkarmış geliştirmiş hooop üstüne konmak iste sen. Hayır diyince de yasakla. Tam ekonomist kafası Trump’taki. Zaten alanı o adamın.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.