Güncel

Tim Cook Android hayranlarını kızdıracak!

Tim Cook, her yıl düzenlenen AllThingsD konferansında konuştu ve konuşmasında özellikle Samsung'u ve Android'i hedef aldı.

Apple'ın iOS işletim sistemi ile Google'ın Android işletim sistemi akıllı telefon pazarında kıyasıya bir rekabet içindeler. Samsung firması ile ayrı bir rekabet içerisinde olan Apple, Samsung'un cihazlarında genelde Android kullanması ile bu rekabet iyice kızışıyor.

Tim Cook, her yıl düzenlenen AllThingsD konferansında konuştu ve konuşmasında özellikle Samsung'u ve Android'i hedef aldı. CEO Samsung ve Android hayranlarını kızdıracak cümleler kurdu.

1370520297_tim-cook-in-2012-wwdc.jpg

Cook konuşmasında, şuan kullanımda olan Android'in cihaz sayısı açısından lider olduğunu kabul etti ve 'Bizim için kazanmak hiçbir zaman en çok üretimi yapmak anlamına gelmedi. Büyük ihtimalle en iyi PC'leri biz üretiyoruz ama en çok sayıda üretim yapan biz değiliz. MP3 oynatıcılar için de aynı şey geçerli. Ancak tabletler söz konusu olduğunda hem en iyi hem de en çok tableti biz üretiyoruz' dedi.

Araştırma sonuçlarını da değerlendiren Tim Cook, 'Kullanıma bakalım: Kullanıcılar neler yapıyorlar? Bir araştırma gösteriyor ki Kara Cuma sırasında sadece iPad'ler üzerinden gerçekleştirilen e-ticaret işlemlerinin hacmi, tüm Android cihazlar üzerinden gerçekleşenin iki katı. Rakamlar gösteriyor ki insanlar bizim ürünlerimizi daha çok kullanıyorlar.' İfadelerini kullandı.

Yorumlar
Misafir
Senede 2 Telefonla Piyasada Apple Kalıyorsa Samsung 20 Telefonla Anca Apple'a Yetişebiliyor... İOS YADA WP :) Stabilzasyon Önemli...Oyun Oynıyacaklar Konsol ALsın...(GameBoy)
Cevapla
Ali
Ya bunların işi gücü yokmu arkadaş!gidun savaşınızı saha ürettiğiniz ürünlerle yapın,böyle karşılıklı atışmaktan boş muhabbet çıkar .Dünyayı sömüren sizler değilmisiniz.
Cevapla
Misafir
itunes sacmaligini duzeltmedikce bir daha apple urunu almam tam bir rezillik
Cevapla
bilal küçük
İos cihazla mükembel derecede stabil çalışıyor. Kesinlikle gücün performansın farkına varıyorsunuz fakat kişiselleştirme konusunda tema olsun yada başka birşey ikinci parti yazılm yükleyemiyoruz ios 7 yi dört gözle bekliyorum. Androit ise birden fazla donanımda kullanıldığı için ne yazık ki aynı performansı alamıyorsunu bu bir gerçek . Efendi olun adam olun uleyn :)....
Cevapla
İbrahim
Yazııık ne çektiniz be andro İT çiler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.