Güncel

Tim Cook’dan ünlü gazeteciye şok yanıt: “Sen de Annene iPhone Al”

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından katıldığı bir panelde sarf edilen sözler, teknoloji dünyasının gündemine bomba gibi düştü.

Tim Cook’dan ünlü gazeteciye şok yanıt: “Sen de Annene iPhone Al”

Teknoloji dünyasında rekabet oldukça sıradan bir durumdur. Büyük şirketler düzenli olarak yeni teknolojilerini tanıtır ve rakipleri de dahil birçok şirket bu yeni teknolojileri kullanmaya başlar. Ancak eğer sektörün en büyük isimlerinden biriyseniz ve zaten o alanda kendinize ait bir sisteminiz mevcutsa, diğerlerinin ne yaptığı veya neden yaptığı sizi çok fazla ilgilendirmeyebilir. İşte Google ile Apple arasındaki RCS mesajlaşma standardı teknolojisi için bunları söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere teknoloji devi Google, Android modellerindeki SMS deneyimini geliştirmek amacıyla 2019 yılında Rich Communication Services yani Türkçesi Zengin İletişim Servisleri olan RCS’yi tanıttı.

Tim Cook’dan ünlü gazeteciye şok yanıt: “Sen de Annene iPhone Al”

WhatsApp, Telegram gibi internet tabanlı anlık iletişim servislerinin gelişmesi sonrasında önemini günden güne yitirmeye başlayan SMS’lere yeni bir soluk getiren RCS sistemi, aslında WhatsApp benzeri bir mesajlaşma deneyiminin kapılarını açıyor. Şu ana kadar bu konuda gayet başarılı da olan Google, en büyük rakibi Apple’ı da RCS’ye geçmeye davet etti. Bununla birlikte Apple’ın böyle bir niyetinin olmadığını da söyleyelim.

İşte gerçekleştirdiği röportaj esnasında ünlü CEO’ya Android işletim sistemli akıllı telefon kullanan annesine, kendi iPhone’undan gönderdiği videoların kalitesinin çok düştüğünü ve bunun sebebinin Apple’ın RCS’ye olan tavrı olduğunu belirten gazeteci LiQuan Hunt’a, Tim Cook’dan çok ilginç bir yanıt geldi. Ünlü CEO gazeteciye: “Öyleyse sen de annene iPhone al” diyerek hem bu konudaki tavrını hem de RCS’ye bakışını çok net bir şekilde ortaya koymuş oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.