Güncel

Tim Cook'tan ilginç Steve Jobs itirafı

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Apple’ın ünlü CEO’su Tim Cook, verdiği bir röportajda efsane CEO Steve Jobs hakkında oldukça ilginç sözler sarf etti.

Tim Cook'tan ilginç Steve Jobs itirafı

Apple dünyanın en büyük ve en güçlü teknoloji markalarından birisi konumunda. Tabi şirketin bugünkü durumunu, inovasyon ve yenilik gücüne borçlu olduğu da bilinen bir gerçek. Ancak şirketin kurucusu ve efsanevi CEO’su Steve Jobs dönemi hatırlandığında, Apple’ın köklerine daha bağlı bir şirket olduğunu görüyoruz.

Öyle ki Jobs tarafından verilen birçok röportajda, iPhone’ların tasarım olarak çok fazla değişmeyeceğini ve ekran boyutunun ne olursa olsun radikal bir şekilde büyümeyeceğini söylemişti. Bununla birlikte Steve Jobs’un hastalık nedeniyle görevinden ayrılması sonrası 2011 yılında şirketin başına geçen Tim Cook, başlarda Jobs’un bu fikrini benimsese de, ilerleyen zamanlarda modaya daha fazla direnemedi ve iPhone’lar bugünkü bulundukları hale geldi.

Tim Cook'tan ilginç Steve Jobs itirafı

Aslına bakarsak, hala hatırı sayılır bir Apple kullanıcısı iPhone’ların bu kadar büyümesinden rahatsız. Ancak Tim Cook bu kitlenin gönlünü alabilmek için orijinal iPhone modeline her seride yer vermeyi ihmal etmiyor. Öte yandan ünlü CEO’nun geçtiğimiz gün verdiği röportajda kullandığı bir cümle, bu konudaki vicdan azabını da adeta gün yüzüne çıkardı.

Kendisine: “Steve Jobs hayatta olsa ve yeniden Apple’ın başına geçse şirketin şu an ki durumunu beğenir mi?” diye soran bir muhabire yanıt veren Tim Cook: “Steve’in birçok şeyi beğeneceğini düşünüyorum. Ancak bundan daha fazlasını da eleştireceğine ve daha iyisini yapabiliriz diyeceğine de eminim” şeklinde yanıt verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.