Güncel

Tim Cook'tan Zuckerbeg'e hediye!

Zuckerberg katıldığı programda bakın neler söyledi?

Tim Cook'tan Zuckerbeg'e hediye!

Tim Cook geçtiğimiz haftalarda milyonlar tarafından beklenen yeni telefonları iPhone 5'i tüm dünyaya tanıtmış, hem övgüler hem de olumsuz eleştiri almıştı. Beklentilerin altında kalan yeni telefon seleflerinden fazla değişikliğe uğramamış, hemen hemen aynı karşımıza çıktı.

Dünyanın en değerli firmalarından birisi olan Apple'ın  CEO'su Tim Cook, Facebook'un kurucu ve CEO'luk görevini üstlendiği Mark Zuckerberg'e geçtiğimiz günlerde bir hediye yolladı, bu hediye tahmin edeceğiniz gibi yeni iPhone'dan başka bişey değildi. Matt Lauer’un sunduğu Today Show’a katılan Zurkerberg, Tim Cook’un kendisine iPhone 5 hediye ettiğini söyledi.

1349345661_93782-1280.jpg
Mark, iPhone 5 için konuşmayı kaçınırken, iPhone hakkında genel olarak konuşmayı tercih etti ve şunları dile getirdi:“Facebook’a Android cihazlarıyla bağlanan kullanıcıların sayısı daha fazla. Hem iOS hem Anroid kullanıcılarının büyük çoğunluğu Facebook uygulaması yerine, sosyal ağa mobil tarayıcılarıyla bağlanıyor.Ve bu rakam toplam iPhone ve Android kullanıcılarından daha fazla. Bu da çok çeşitli bir ekosisteme sahip olmamızı sağlıyor” dedi.

Olayın aslına bakacak olursak Cook, bir dostuna, iş ortağına telefon yollamış gibi gözüküyor fakat yollanan kişi Facebook'un kurucusu olunca olay biraz magazinsel bir boyut kazanıyor. Tüm dünyanın gündemi oturmasındaki sebep telefon değil de Zuckerberg'in hediye sayesinde söylediği cümleler oldu.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.