Tinder hakkında şok eden iddia!

Milyonlarca insanın kullandığı dating uygulaması TikTok hakkında şaşırtıcı bir iddia ortaya atıldı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Tinder hakkında şok eden iddia!

Tinder ve Hinge dahil olmak üzere flört uygulamalarının arkasındaki şirket olan Match Group, kürtaj haklarınına karşı hamlelerde bulundu. Tinder sahibi şirketin kürtaj karşıtı Cumhuriyetçi grubu desteklediği iddiası ortaya atılınca tepkiler çığ gibi çoğaldı.

Şirketin CEO'su Bernard Kim'in şirketin kürtaj karşıtı gruba 137.000 dolar bağışta bulunduğu iddia edildi.

Tinder hakkında şok eden iddia!

Tinder hakkında şok eden iddia! - Resim : 1

Kim, Perşembe günü New York Times tarafından şirket çalışanlarına verilen dahili bir notta, “Bu bağışların daha büyük lobi faaliyetimize nasıl uyduğunu anlamak ve bundan sonra ne yapacağımızı belirlemek benim sorumluluğum” dedi. Match Group, özellikle yüksek mahkemenin Haziran ayındaki kararından sonra kürtaj haklarının sesli savunucusu olmuştu. Şirket Salı günü, kullanıcıların profil seçeneklerine bir "pro-choice" rozeti ekleyeceğini duyurdu. Match Group, uygulama içi promosyonlar aracılığıyla Planlı Ebeveynlik ve Bansoff.org'u da destekliyor.

ABD'de bu aralar kürtaj yanlısı ve karşıtı bireyler arasındaki tartışma hız kesmeden devam ediyor. Facebook da çalışanlarının kürtaj hakkında konuşmasını yasaklayan bazı kurallar duyurmuştu.  ABD yüksek mahkemesi yaklaşık 50 yıllık federal kürtaj haklarını sona erdirdikten sonra, çok sayıda şirket, Amazon, Disney ve Apple dahil olmak üzere, prosedürün şu anda yasa dışı olduğu eyaletlerde yaşayan çalışanların seyahat masraflarını karşılama sözü verdi.