Gaziosmanpaşa Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde çalışan Kaya'ya arkadaşları, Hollandalı futbolcuya benzerliği sebebiyle "Tokatlı Van Persie" lakabıyla hitap ediyor. Özellikle üniversitedeki yabancı öğrencilerin ilgi odağı haline gelen ve benzerlik sebebiyle sık sık fotoğraf çektirmek zorunda kalan Kaya, ilgiden şikayetçi değil.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversite çalışanlarının önceki yıllarda kendisini Van Persie'ye benzetmesi üzerine bu futbolcuyu takip etmeye başladığını söyledi. Okuldaki yabancı öğrencilerin kendisiyle fotoğraf çektirdiğini anlatan Kaya, "Onların benimle fotoğraf çektirmesinden sonra van Persie'yi daha fazla takip etmeye başladım. İzlediğim zaman benzetiyorum. Hareketleri de benziyor, bazı tikleri de var. Bu benzerlik olduktan sonra bir hayranlığım da oluştu" dedi.

Halı sahada haftada üç gün maç yaptığını anlatan Kaya, Van Persie'nin santrfor oynadığını, kendisinin ise kaleciliği tercih ettiğini aktardı.

Van Persie'nin Manchester United'daki formasını giydiği zaman arkadaşlarının ve çevresindekilerin kendisiyle fotoğraf çektirdiğini aktaran Kaya, şöyle konuştu:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.