Güncel

Tokyo Menkul Kıymetler Borsası sunucusu arızalandı

Tokyo menkul kıymetler borsasının sunucusu Perşembe günü arıza yapınca 3 saat boyunca borsada işlem yapılamadı. Şirketlerin kızgınlığı ve şikayeti hala bitmedi.


2008 yılından bu yana faaliyet gösteren sunucuda bu zamana kadar böyle kötü bir sorun yaşanmamıştı.

Sony, Tokyo Energy ve Komatsu gibi şirketlerin hisse senetleri , üç saat boyunca aşağı indi ve yatırımcılar arasında öfkeye yol açtı.

1328453588_fft99mf1910502.jpg

Fujitsu ile işbirliği içinde geliştirilen Arrowhead ticaret platformu uygulanmasına ilişkin bir "yeni nesil ticaret sistemi 'olarak tanıtılmıştı ve üç ay içinde üçte birden fazla işlem maliyetlerini azaltarak bütün camia tarafından sevildi. Sistem tasarımcıları senkronize 3-node data bellek back-up ve hızlı sipariş tepkisi ve bilgi dağıtım hızları ile ticari bilgilerin korunması için 'yüksek güvenilirlik' taahhüt etmişlerdi.

1328453653_tokyo-borsasi-geriledi-resim.jpg

Fujitsu ise açıklama yapmaktan kaçındı.

Ancak bu arızanın Sony icra kurulunun istifasının ardından meydana gelmesi rakip borsalarda Sony firmasının ve Japonya ekonomisinin zarar görmemesi için yapılmış bir oyun olduğu da söylentiler arasında.

Anlaşılan Tokyo borsası sunucusu Japonya ve Sony şirketini kurtarmak için kamikaze yapmış görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.