Toplu taşımada internet müjdesi

Metro ve Marmaray’da internetsiz kalmak sizler için de bir sorun ise size bir müjdemiz var. Metroda internet sıkıntısı tarih oluyor!

Toplu taşımada internet müjdesi

Bildiğiniz gibi metroya girdiğimiz zaman internet ile olan ilişkimiz tamamen kesiliyor. Bu bakımdan metroda uzun süre yolculuk yapanlar, kendilerini bir anda sıkıcı bir yolculuğun içerisinde buluyor. Çünkü günümüzde internetten kopmak demek, dış dünya ile bağlarımızın tamamen kopması anlamına geliyor. Ayrıca kimse eskiden olduğu gibi telefonlarına müzik indirip bir liste yapmıyor. Bunun yerine artık Spotify, YouTube Premium gibi popüler platformlar kullanılıyor.

Metro ve Marmaray’a internet geliyor! Sonunda!

Ancak bu uygulamaları kullanmak için de internete ihtiyacımız oluyor. Dolayısıyla metrodayken internetin çekmemesi çoğu zaman bizler için bir problem. Her ne kadar buna alışkın olsak da yolculuk sırasında internetin olması hiç fena olmazdı diye içimizden geçirmiyor da değiliz. İşte gelen bir haber, tüm bu düşüncelerin gerçeğe dönüşeceğini bizlere söylüyor. Hatta İstanbul metrolarındaki bu değişim ve dönüşüm başladı bile!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir süredir üzerinde çalıştığı “Metroda internet bağlantısı” projesinin sonuna doğru geliyor. Bugünden itibaren M2 hattında uygulanmaya başlayan projenin önümüzdeki haftalarda diğer hatlara da yayılması bekleniyor. Hali hazırda M2 hattındaki 48 trenden 31’inde erişim noktası kurulmuş durumda. Yapılacak olan çalışmalar sonrasında 17 trende daha internet erişiminin açılacağı ifade ediliyor.