Güncel

Tornado Cash, Ethereum'da aklanan fonların %75'ini alıyor!

Yeni araştırmalara göre; Tornado Cash, Ethereum'da aklanan fonların %75'ini alıyor!

Tornado Cash, Ethereum'da aklanan fonların %75'ini alıyor!

Kripto para piyasasında her gün el değiştiren fonların büyüklüğü göz önüne alındığında, kripto karıştırma hizmeti Tornado Cash'i (TORN) içeren bu tür en rezil olaylardan biri ile siber suç ve kara para aklama bol miktarda bulunuyor.

Tornado Cash, Ethereum'da aklanan fonların %75'ini alıyor!

Tornado Cash kendisini Kuzey Kore sponsorluğundaki Lazarus Group tarafından Harmony's Horizon köprüsü de dahil olmak üzere Ethereum ( ETH ) blok zinciri köprülerine yönelik saldırılara karışan bir skandalın ortasında buldu.

Ortalığı karıştırmak isteyenler, işleri daha da kötüleştirmek için, Tornado Cash'in şimdiye kadar Ethereum ağında aklanan toplam fonların %74.7'sini veya 2022 Orta Yıl Blockchain Güvenliğine göre 300.160 ETH'yi aldığını gösteren yeni veriler ortaya çıkardı.

Tornado Cash, Ethereum'da aklanan fonların %75'ini alıyor! - Resim : 1

ETH'nin platform yüzdesi aklandı. Kaynak: SlowMist

Fonların geri kalanına gelince, bunların yaklaşık %24'ü (95.570 ETH) hala bilgisayar korsanlarının cüzdanlarındayken, %1.5'i (6.250 ETH) bir ticaret platformuna gönderildi.

Saldırılar için ilk finansmanın kaynağı

Ayrıca araştırma, Tornado Cash'in Ethereum ve Bitcoin ( BTC ) ağlarındaki kara para aklama olayları için ilk finansmanın en büyük kısmını oluşturduğunu da keşfetti.

Tornado Cash, Ethereum'da aklanan fonların %75'ini alıyor! - Resim : 2

Saldırılar için ilk finansmanın kaynağı. Kaynak: SlowMist

SlowMist raporuna göre, bu güvenlik olaylarıyla bağlantılı şüpheli para çekme işlemleri kripto borsalarından, belirli ticaret platformlarından ve hatta bireylerin kişisel kripto cüzdanlarından da gerçekleşti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.