Güncel

Toyota, Boston Dynamics’i satın alabilir

Toyota, Google'ın robotik çalışmalarını yaptığı Boston Dynamics’i satın alabilir

Toyota, Boston Dynamics’i satın alabilir

Google, 2013 yılında robotik çalışmalar yürütmek için Boston Dynamics'i satın almıştı. Satın alma işleminden sonra hızlıca çalışmalara başlayan Google, beklentilerini karşılayamamış olabilir. Birkaç ay önce satılığa çıkartılan Boston Dynamics, bu sefer satılabilir.

 

Daha çok askeri alanlarda kullanılacak teknolojiler ile tanınan şirketin Google tarafından satın alınmasıyla birlikte Android’in kurucusu Andry Rubin öncülük etmişti. Geliştirdiği insansı ve diğer üstün yeteneklere sahip robotlarla tanınan Boston Dynamics çalışmalarından yayınladığı videolar ile dünya genelinde bir üne kavuşmuştu. 

1464508764_toyota-boston.jpg

Andry Rubin, Google'dan ayrıldıktan sonra  Boston Dynamics'in çalışmaları yavaşlamaya başladı. Aktarılan bilgilere göre Toyota ile Google arasındaki anlaşma tamamlandı ve kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Toyota’nın Boston Dynamics’i satın almak için ne kadar ödediği ise henüz bilinmiyor. 

 
 
                    
                              
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.