Güncel

Trafikteki tehlikeye dikkat!

Trafik canavarı olmayın

Trafikteki tehlikeye dikkat!

McKinsey tarafından "Telefonların geleceği" üzerine yapılan araştırmalar sonucunda bazı istatistiklere ulaşıldı. Bunlar arasında trafikteki telefon kullanımları da bulunuyor.

1358240927_35-of-smartphone-owners-use-them-while-driving.jpgYapılan araştırmalara göre akıllı telefon sahiplerinin %35'i araba kullanırken telefonla konuşuyor. Bu oranın %39'ı mesaj, %89'u ise telefon görüşmelerinden oluşuyor. %68'lik bir oran da telefonunu navigasyon sistemi için kullanıyor.

1358240919_at-t-to-spend-millions-promoting-safe-texting-with-it-can-wait-campaign-jpg.jpg

Geçtiğimiz günlerde yapılan Detroir Otomobil fuarında da mobil işletmeler tarafından bu bilgiler paylaşılmıştı. Akıllı telefonlarını sürüş sırasında kullanan bir çok kullanıcı trafiğin yoğunluğu sırasında telefonunu kullandığını belirtiyor.

Akıllı telefonlar her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da trafik kazaları oranlarını artırdığı da bir gerçek. Trafikte telefonlarınıza ara vermenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.