Güncel

Trendyol yeni bir rekor kırdı! Değeri dudak uçuklattı!

Trendyol yeni bir sermaye artımı ile Türkiye'nin en değerli şirketi oldu. İşte yeni rakamlar.

Trendyol yeni bir rekor kırdı! Değeri dudak uçuklattı!

Türkiye'nin önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol aldığı sermaye artırımı ile değerini 11.6 milyar dolara çıkardı. 2016 yılında Çin merkezli Alibaba'nın ortak olduğu Trendyol, Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanan bir açıklamaya göre Alibaba tarafından karşılanan bir sermaye artırımı ile değerini 11.6 milyar dolara yükseltti. Alibaba şirketin sermayesini 330 milyon dolar vererek artırdı. 

Trendyol yeni bir rekor kırdı! Değeri dudak uçuklattı!

Webrazzi'nin haberine göre yapılan işlem sonucunda Alibaba'nın Trendyol'daki hisse oranı yaklaşık yüzde 3 oranında artarak yüzde 86.5'e çıktı.  Şirketin diğer hisse oranları ise kurucu ortağı Demet Mutlu yüzde 6.96, Evren Üçok yüzde 5.55, Begüm Tekin yüzde 0.78 ve Zeki Güçlü Kaya ise yüzde 0.21 oldu.

Bu yeni sermaye artırımı ile beraber şirket Türkiye'nin e-ticaret alanındaki en değerli markası oldu. Ayrıca şirket aynı zamanda Türkiye'nin en değerli şirketi ünvanını elde etti. 

Şirketin önümüzdeki dönemde yeni yatırımlarla değerini 15 milyar dolara çıkarmayı planladığı da söyleniyor. Ayrıca Trendyol'un önümüzdeki dönem halka arz edileceği iddiaları da bulunuyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.