TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı

TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı. Detaylara, haberimizin devamından hep birlikte göz atalım.

TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı

Yapay zekaya ( AI ) olan ilgi hem ana akım hem de kripto para birimi sektöründe yeniden canlanmaya tanık olurken, TRON ( TRX ) ekosisteminin arkasındaki merkezi olmayan özerk kuruluş, 100 milyon dolarlık bir Yapay Zeka Geliştirme Fonu kurduğunu duyurdu.

TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı

Blockchain ve AI teknolojilerinin harmanlanmasını hızlandırmak amacıyla TRON DAO'nun yeni fonu, bir basın açıklamasına göre AI Hizmet Ödeme Platformu, AI Infused Oracles, AI Informed Investment Management Services ve AI Generated Content olmak üzere dört ana alana odaklanacak.

"Girişimin umudu, geliştiricilerin, geliştirmenin hem arka ucunda hem de ön ucunda TRON blok zinciri üzerine inşa edilen mevcut ve gelecekteki uygulamalarda yapay zekayı kullanmak için ilham almaları VE TRON Yapay Zeka Geliştirme hibeleri için başvurmalarıdır. Bunu yapmalarına yardımcı olacak bir fon” dedi.

Bu neyi gerektirecek?

Spesifik olarak, TRON'un AI Hizmet Ödeme Platformunun geliştirilmesi, akıllı sözleşme oluşturma ve devreye alma, ödeme katmanı protokolleri, AI ödeme ağ geçitleri gibi "merkezi olmayan ticaretin tüm yönlerinde kendi kendine öğrenen, hareket halindeyken, uyarlanabilir yetenekler" sağlamayı öngörüyor.

TRON DAO'nun basın açıklamasına göre, AI Oracle'ın oluşturulması, TRON'un ağında ve veri odaklı Katman 2 blok zinciri BitTorrent Zincirinde gerçekleşecek ve AI ile geliştirilmiş yeni, merkezi olmayan, akıllı bir finansal ekosistem oluşturmak için merkezi olmayan veri yönetimini kolaylaştıracak.

Yapay Zeka Bilgili Yatırım Yönetimi Hizmetlerine gelince, bunlar daha karmaşık ve akıllı ticaret algoritmalarının, gerçek zamanlı piyasa trend analizlerinin, daha gelişmiş ve dinamik stratejilerin keşfedilmesinin ve daha öngörülü yatırım kararlarının alınmasının yolunu açacak. ticareti otomatikleştirmek için 'daha akıllı' akıllı sözleşmeler yazmak.

Son olarak, Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan İçeriğin amacı, verimliliği artırmak ve içerik oluşturucuları ve geliştiricileri bilgilendirmek için hareket halindeyken kullanıcı araştırmasını etkinleştirmek, değiştirilemez token ( NFT ) kullanımını geliştirmek ve entegre ederek "geleceğin NFT kullanım durumlarını güçlendirmek". 

TRON'un istikrarlı ilerlemesi

Bu arada, kripto para analiz platformu Messari tarafından yakın tarihli bir üç aylık rapor, TRON ağının 2022'nin son çeyreğinde günlük aktif hesaplarda bir artış gördüğünü ve "10 Aralık'ta 1,3 milyon yeni hesaba alışılmadık bir artış" kaydettiğini ortaya koydu.

TRON DAO, yapay zeka (AI) geliştirme fonu başlattı - Resim : 1

TRON günlük aktif hesaplar ve aktif (yeni) hesaplar. Kaynak: Mesari

Aynı dönemde, artan kullanıcı etkinliği nedeniyle üretilene kıyasla önemli miktarda TRX tokeni yakılırken, TRON'un istemcisi GreatYovage-V4.6.0, diğer adıyla Socrates, ağ işlevselliğini optimize etmek amacıyla Kasım ayında piyasaya sürüldü.