Güncel

TRT kovboy filmi kuşağını kaldırdı!

TRT, TRT 1 kanalında 1980'den beri yayınladığı kovboy filmi kuşağını kaldırdığını açıkladı.

TRT kovboy filmi kuşağını kaldırdı!

TRT, TRT 1 kanalında 1980'den beri yayınladığı kovboy filmi kuşağını kaldırdığını açıkladı. Bu pazar kovboy filmi yerine "Beni Böyle Sev" dizisinin tekrarını yayınlayan kanal, bundan sonra da Pazar günleri aynı saatlerde "Ev Sineması" kuşağı yayınlayacak.

Kararda, ABD ile Türkiye arasındaki gerilimin etkili olduğu düşünülüyor. Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) her Pazar sabahı TRT 1 kanalından saat 09:55'te kovboy filmi yayınlama geleneğine son verdi.

1980 yılından beri yayınlanan kovboy filmi kuşağı olarak bilinen saatte artık "Ev Sineması" kuşağı yayınlanacak. Bu kuşaktaki filmlerin tamamı TRT ve Kültür Bakanlığı destekli Türk filmlerinden oluşacak. Kuşağın ilk filmi de, önümüzdeki pazar günü yayınlanacak olan Ya Nasip Ya Kısmet olacak.

TRT kovboy filmi kuşağını kaldırdı!

TRT, son olarak 19 Ağustos'ta John Wayne'in başrolünde oynadığı 1971 yapımı "Kin Tuzağı" filmini yayınlamıştı. 26 Ağustos Pazar günü kovboy filmi yayınlamayan TRT, bunun yerine "Beni Böyle Sev" dizisinin tekrarını ekranlara getirdi.

TRT'nin aldığı bu kararda, ABD Başkanı Trump'ın Rahip Brunson krizi olarak bilinen gerilim nedeniyle Türkiye'ye karşı başlattığı düşmanca tavırların ve direkt olarak Türk ekonomisini hedef almasının etkili olduğu iddia edildi.

Yorumlar
10.köy
Rabbim bize önce akıl sağlığı versin.
Cevapla
Paşaoğlu
Yaniiii👍
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.