Güncel

Trump'tan Huawei'ye yeşil ışık

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada kara listeye alınan Huawei şirketinin Çin ile gerçekleşmesi planlanan ticaret anlaşmasına dahil edilebileceğini belirtti.

Trump'tan Huawei'ye yeşil ışık

Son günlerin popüler konusu olan ABD hükümetinin yerel şirketlerin Huawei markası ile ilişkilerini sonlandırması konusunda her iki taraftan da açıklamalar gelmeye devam ediyor. Konuyla ilgili son duyuru ise ABD Başkanı Trump'tan geldi.

Trump'tan Huawei'ye yeşil ışık


ABD Başkanı Huawei'nin ticaret anlaşmasına dahil edilmesinin mümkün olacağını belirtti.  Trump Beyaz Saray’da gazetecilere yaptığı konuşmasında, detay vermeden ”Huawei’nin ticaret anlaşmasına dahil edilmesi mümkün. Huawei konusu tehlikeli bir konu. Güvenlik açısından ve askeri açıdan neler yaptıklarını gördünüz, çok tehlikeli ” dedi.

Trump yönetimi güvenlik kaygılarıyla Pekin’in ABD’nin hayati kilit teknoloji ürünlerine erişimini kısıtlamaya çalışmıştı.Konuya yakın kaynaklar, ABD'nin Çin ile süren ticaret görüşmelerinin çıkmaza girmesinin ardından Huawei'yi kara listeden çıkardığını belirtti.

Yorumlar
Memo
Bu adam tam bir çıkarcı, kendini beğenmiş egolu yaratık.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.