Güncel

Tübitak Kayseri'ye Bilim Merkezi kuruyor!

Tubitak projelerine bir yenisini daha ekledi!

Tübitak Kayseri'ye Bilim Merkezi kuruyor!

Son zamanlarda yaptığı projelerle gündemden düşmeyen Tubitak yine bir ilke daha imza attı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK arasında 'Bilim Merkezi Kurulması Destek Programı' kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK arasında 'Bilim Merkezi Kurulması Destek Programı' kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde, TÜBİTAK'ın desteği ile Kayseri'de bilim merkezi kurulacak.

TÜBİTAK Başkanlık Binası'nda düzenlenen törende protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak arasında imzalandı.

1337194887_kayseri-ye-bilim-merkezi-kurulmasi-icin-imzal-3627941o.jpg

İmza töreninde konuşan Başkan Özhaseki, çağın teknoloji çağı olduğunu belirterek, yeni gelişmelerin yakından takip edilebilmesinde bilimin öneminin büyük olduğuna dikkat çekti. 50 yıl önceki ile şimdiki yaşam standartları arasında çok büyük farklar olduğuna değinen Başkan Özhaseki, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Teknoloji son 20 yılda büyük bir hızla gelişti. Artık her şey küçük bir telefona sığdırılmış durumda. Bu hızlı değişime ayak uydurabilmemiz için çocuklarımızı çok iyi ve donanımlı bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Bunun için bilim merkezleri şehirlerimiz için önemli bir dönüm noktası olacak. Kayseri'de de kısa zamanda yapılması için belediye olarak gerekli çalışmaları yapacağız. TÜBİTAK'ın da desteğiyle bilim merkezimizi şehrimize kazandıracağız."

1337194913_tubitak11337167556.jpg

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ise bilim merkezlerinin çok önemli olduğunu belirterek, öğrencilerin bu merkezlerde bilimi yaşayarak ve tecrübe ederek öğreneceklerini söyledi. Bilim merkezlerinin herkese hitap edeceğini vurgulayan Prof. Altunbaşak, toplumun her kesiminin dikkatini bilime çekeceklerini kaydetti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.