Güncel

Tübitak Martek-İTÜNOVA TTO-İTÜ ARI Teknokent işbirliği protokolü imzaladı

Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemin önde gelen aktörlerinden TÜBİTAK MARTEK, İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent işbirliğine gitme kararı aldı !

Tübitak Martek-İTÜNOVA TTO-İTÜ ARI Teknokent işbirliği protokolü imzaladı

Türkiye’de Girişimcilik Ekosistemin önde gelen aktörlerinden TÜBİTAK MARTEK, İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent işbirliğine gitme kararı aldı !

Her üç kurumun da marka bilinirliklerinin arttırılması ve mevcut faaliyet kabiliyetlerinin arttırılması amacı ile 26 Ağustos 2015 tarihinde 3 kurum kendi aralarında işbirliği protokolü imzalamış bulunmaktadır..

Ülkemizin köklü ve alanlarında ciddi çalışmaları bulunan TÜBİTAK MARTEK,, İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent arasındaki protokol imzalanması, 3 kurumunda vizyon olarak birbirlerini olumlu etkilemeleri açısından yine ilgili çalışmanın olası bir olumlu sonucudur.

1441030772_ekran-alintisi.png

Bu protokolün bir önemi de DemoDay (Girişimci - yatırımcı buluşmaları) etkinliklerinde 3 kurumun da bünye ve ağlarında bulunan yatırımcılar ile diğerlerine destek verecek olmasıdır.

Türkiye’de TÜBİTAK MARTEK dışında hiçbir teknokentte bulunmayan seri üretim izni konusunda da 3 kurum yöneticileri arasında görüşme olmuştur. İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent yöneticileri, mevcut firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda muafiyetlerle beraber seri üretim yapılabilmesi için TÜBİTAK MARTEK TEKSEB (Teknoloji Serbest Bölgesi) hakkında bilgilendirilmiştir.

Ayrıca protokol imza töreninde, TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdür Dr. Orhan ÇÖMLEK, İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Dr. Ercan ÇİTİL ve İTÜ Arı Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe TABAK kendi kurumları hakkında bilgi vermiş ve ekiplerinin işbirliğini derinleştirebilmeleri adına çalışılmasını talep etmişlerdir.

TÜBİTAK MARTEK, İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent arasında ki işbirliğinin bir diğer sonucu da Horizon 2020 konusunda ortak proje yazılması olmuştur.

3 kurumun bünyesinde yer alan ve işbirliği yaptıkları firmalar da hesaba katıldığında işbirliğinin aslında birçok teknokent ve TTO’nun yanında yüzlerce firmayı da içeren büyük bir çalışma olduğu anlaşılacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.