Dünyanın en hızlı otomobilini yapmak için otomobil üreticileri arasında her zaman bir rekabet olmuştur. 1987'de, Ferrari F40, 200 mil sınırını aşan ilk üretim otomobili olduğunda otomotiv dünyası huşu içinde kalmıştı. O zamandan beri ehız rekorları kırılmaya devam etti ve en hızlı araba modeli sürekli olarak değişti.


Mühendisler ve yarış sürücüleri yıllardır otomotiv hız rekorlarını hedef alıyor ve 'dünyanın en hızlı arabası' unvanını elinde bulunduran modelden daha büyük bir rekor alabilmek için sürekli olarak çalışıyorlar.

Geçmişte, dünyanın en hızlı üretim arabasına sahip olduğunu iddia eden üreticiler, aynı zamanda, doğrudan Kara Hız Rekoru'na da hak iddia ederlerdi. Bununla birlikte, 20. yüzyılın ortalarına gelindiğinde, karada hız rekoru kıran ototmobiller, değim yerindeyse yoldaki roketler gibi görünmeye başladı.


Peki günümüzde en hızlı otomobiller hangileri? Gelin tüm zamanların en hızlı otomobil modellerinin hangileri olduklarına ve maksimum hızlarına hep birlikte göz atalım.


İşte dünyanın en hızlı otomobilleri!

Koenigsegg Agera RS (1176 hp)


2015-2017 YARI OTOMATİK EURO 6B


Maksimum Hız: 447 km/h

Bugatti Chiron (1500 hp)


2016-2017 AWD YARI OTOMATİK EURO 6


Maksimum Hız: 420 km/h

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.