Tüm zamanların en iyi 15 korku filmi

Internet Movie Database (IMDb) şimdiye kadar çekilmiş tüm korku filmlerini sıraladı. İşte IMDb'de yer alan tüm zamanların en iyi 15 korku filmi.

Tüm zamanların en iyi 15 korku filmi - Page 1
15. King Kong / 1933Yönetmen: Ernest B. SchoedsackKonusu: 1930'lada bir grup denizci ile bir belgesel film yapımcısı gerçekte varolmadığı söylenen, ama söylentilerde Sumatra yakınlarında yer aldığı belirtilen Kafatası Adası'dır. Hedefleri Adada dev goril King Kong'un da yaşadığına dair söylentilerdir...
Tüm zamanların en iyi 15 korku filmi - Page 2
14. Yaşayan Ölülerin Gecesi (Night of the Living Dead) / 1968Yönetmen: George A. Romero Konu: Yaşayan ölüler olarak bilinen yaratıklarından korunmak için kendilerini bir binaya kapatan yedi kişinin hayatta kalmak için verdiği insan üstü çaba anlatılıyor.
Tüm zamanların en iyi 15 korku filmi - Page 3
13. Gir Kanıma (Låt den rätte komma in) / 2008Yönetmen: Tomas AlfredsonKonu: Sürekli hor görülen bir ergenin en yakın arkadaşı vasıtasıyla hayattan, kaderden ve okul arkadaşlarından hesap sorması anlatılıyor.
Tüm zamanların en iyi 15 korku filmi - Page 4
12. Nosferatu Bir dehşet senfonisi / 1922Yönetmen: F. W. MurnauKonu: Nosferatu, 1922 yılında Almanya'da çekilen, Alman dışavurumculuğu akımının başyapıtlarından biri sayılan ve korku sinemasının sayılı klasiklerinden olan bir korku filmidir