Pompeii

Pompei şehri M.Ö 79 yılında Vezüv yanardağının harekete geçmesiyle yok oldu. Yanardağ o kadar şiddetliydi ki şehri 6-8 metre derine kadar lavlarla gömdü, şehir yok oldu, insanlar ve etrafta ne varsa taş kesildi. Bu bulgular 18. yüzyılın başlarında bir İtalyan köylüsünün tarlada çalışırken kazmayı vurduğu yerde rastladığı duvarın izi sürülerek bulundu. M.Ö 79 yılında bir yaz ayında 1-2 gün yanardağın olağanüstü lav püskürtmesiyle 200.000 kişi hayatını kaybetti.

Kazığa Oturtulmuş Kafatası

Arkeologlar İşveç, Motala'da bir kuru göl yatağında 8.000 yıl önceye ait şok edici bir şey bulmuşlar. Gölün kuru çamurunda pek çok kafatası bulunmuş. İşin kötü tarafı, kafataslarından birine diğerlerinin parçaları sıkıştırılmış.

Grauballe Adam

Grauballe adam, İngilitere'de bulunmuş, mumyalanmış bir ceset. Saçları ve tırnaklarına kadar çok iyi muhafaza edilmiş bir beden. Bu adamı önemli yapan büyük ihtimalle kurban edilen bir insan olması. Boğazının etrafındaki yaralar daha iyi bir hasat için kurban edilmiş olabileceği ihtimalini ortaya çıkarıyor.

Venedik Vampiri

Geçmişte, insanların vampirlerin var olduğuna dair korkuları vardı. Fakat bu korkuyla başa çıkmanın da pek çok yolunu bulmuşlar. Cesetleri yakmak, ölü birini yüzü toprağa dönük gömmek ve en garibi de cesedin ağzına tuğla koymak. Bunun amacı vampirin bir daha kanınızı emme ihtimalini ortadan kaldırmakmış. Fotoğraftaki kafatasının gördüğü muamele de bu aslında. Oldukça saçma bir olay.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.