Güncel

Türk hacker grubu Rus bakanı hackledi!

Börteçine Siber Tim isimli Türk hacker grubu Rusya Enformasyon Bakanı Nikolay Nikiforov'un Instagram hesabını ele geçirdi

Türk hacker grubu Rus bakanı hackledi!

Türkiye'nin bir Rus uçağını düşürmesi sonucunda iki ülkenin arası bir hayli gerilmiş ve bu gerginlik kısa süre sonra hacker grupları tarafından siber dünyaya taşınmıştı. İlk olarak Anonymous isimli uluslararası hacker grubu .tr uzantılı siteleri hedef alan bir saldırı düzenlemiş ve Türkiye'ye siber saldırılarını sürdüreceğini açıklamıştı.

Olayın ardından Türk hacker grupları çeşitli Rus sitelerine saldırmış ve arasında resmi devlet siteleri de bulunan birçok Rus sitesini hacklemeyi başarmıştı. Rusya'ya siber atak yapan Türk hacker grupları arasında bir yenisi daha katıldı. Börteçine Siber Tim isimli Türk hacker grubu geçtiğimiz günlerde Rusya Enformasyon Bakanı Nikolay Nikiforov'un resmi Instagram hesabını ele geçirerek hesap üzerinden Rus savaş uçağınının vurulduğu anı, Atatürk'ün bir portresini ve bozkurt simgelerini Nikiforov'un Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

1451835171_bortecine-grubu-hack.jpg

Genellikle bu tür durumlarda hesabı ele geçirilen önemli isimler çok kısa süre içerisinde hesabını geri alabiliyordu ancak Börteçine Siber Tim'in Rus bakanın Instagram hesabına yaptığı saldırıda ilginç bir şekilde 10 saati aşkın süre bakanın hesabı eski haline getirilmedi.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.