Güncel

Türk hackerlar bayrak için yarıştı!

STM tarafından düzenlenen, Türkiye'nin en kapsamlı siber mücadelesi Bayrağı Yakala etkinliği kamu, üniversiteler ve özel sektörün katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk hackerlar bayrak için yarıştı!

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. tarafından gerçekleştirilen Bayrağı Yakala etkinliği, siber güvenlik uzmanları ve bu alana merak duyanları bir dizi yarışma etrafında buluşturdu. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen CTF Capture The Flag etkinliğinde beyaz hacker rolüne soyunan yarışmacılar, sistemdeki açıkları bulmak için kıyasıya yarıştı.
1509093652_2710201709202563744973.jpg
Etkinliğe kamu, üniversiteler ve özel sektörden takımlar katıldı. Türkiye’nin milli siber güvenlik çalışmalarına öncülük eden STM’nin Ankara’daki bir otelde gerçekleştirdiği etkinlik, STM Genel Müdürü Davut Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla başladı. Gazeteci-yazar Serdar Kuzuloğlu’nun sunumunu üstlendiği etkinlik, siber güvenlik profesyonelleri ve meraklılarının mücadelesine sahne oldu.
1509093662_124525.jpg
Önceliği Türkiye için siber güvenlik alanında nitelikli insan kaynağı yetiştirmek olan etkinlikte katılımcılar, STM’nin siber güvenlik ekibi tarafından özel oluşturulan yarışma ortamına kasıtlı yerleştirilen sistem açıklarını bularak ilerlediler. Siber güvenlik uzmanlarının kendilerini geliştirme fırsatı yakaladığı yarışmada katılımcılar, kriptoloji, tersine mühendislik, Wi-Fi gibi dallarda belirlenen hedeflere ulaşmak için mücadele ettiler.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.