Türk İnsanı ile Avrupa İnsanı Arasındaki 15 Komik Fark - Page 1

Bizler; galiba genetik olarak bir yerlere tutsak gibi bağlı kalmaktan hoşlanmıyoruz. Polisi görünce kemeri takarız. Avrupalıların, arabaya biner binmez ilk işi emniyet kemerini takmak oluyor.

Türk İnsanı ile Avrupa İnsanı Arasındaki 15 Komik Fark - Page 2

Avrupalılar kibarlığa o kadar önem verir ki , sizi kıracak bir laf bile söyleyecek olsa kibarca söyler. Fakat bizlerin kibarlığa bakışı biraz farklıdır. Ola ki biraz kibar konuşsanız 'şöyle böyle misin bu ne biçim konuşma şekli'' tarzında laflar duymanız kuvvetle muhtemeldir.

Türk İnsanı ile Avrupa İnsanı Arasındaki 15 Komik Fark - Page 3

Bilirsiniz Alman usulü diye bir laf var. Arkadaşlarınızla bir yere gittiniz ve hesap geldi. Avrupa da yaygın olan davranış herkes kendi hesabını öder. Biz de o hesap için yer yer kavga çıktığı görüşmüştür.
-Ben ödeyecem
-Yok öyle bir şey ben ödeyecem
-Mümkün değil ben ödeyecem dedim.. gibi

Türk İnsanı ile Avrupa İnsanı Arasındaki 15 Komik Fark - Page 4

Avrupalı nerede kırmızı ışık yanarsa yansın durup yeşili beklerken, bizler önce sağa sola bakarız polis veya kamera yoksa yolumuza devam ederiz. Ceza gelmesin de kazadan yırtarız bir şekilde.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.