Güncel

Türk korsanlardan büyük saldırı

Türk bir bilgisayar korsanı grubu, Daily Telegraph, UPS, Betfair, Vodafone, National Geographic, bilgisayar üreticisi Acer ve teknoloji haberleri sitesi Register gibi çok sayıda tanınmış internet sitesine büyük bir saldırı düzenledi.


Bu saldırı sonucunda binlerce kullanıcının şifre, e-posta ve diğer kimlik bilgilerinin çalınmış olmasından endişe ediliyor.

Uzmanlar, Betfair gibi kullanıcı adı ve şifre verilerek giriş yapılan siteleri kullanan bilgisayar kullanıcılarını bilgilerinin çalınmış olabileceği konusunda uyarıyor.

Yapılan saldırı sonucu, söz konusu sitelere giriş yapan kullanıcılar, Türk hacker grubu "Türk Güvenliği"nin koyduğu mesajla karşı karşıya kaldı. Bu mesajı görenlerin çoğu, kendi bilgisayarlarının ele geçirildiğini zannetti.

Ancak bu saldırıda bireysel bilgisayarların ele geçirilmesi söz konusu değil. Grup, alan adı sistemi olarak bilinen DNS'ye saldırarak, bu sitelere girişleri kendi sayfalarına yönlendirdi.
Yorumlar
Misafir
cw herkez kendi çıkarları dogruldusunda çalışıyorlar yoksa kimseye hayırları yoq
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.