Güncel

Türk öğrencinin 3D başarısı!

Türk öğrencinin geliştirdiği metod yabancı medyada haber konusu oldu.


Türk öğrenci Alper Osman Aydemir, İsveç'in başkenti Stockholm'deki Royal Teknoloji Enstitüsü (KTH)'de 'robotik' üzerine doktora eğitimi alıyor. Başarılı öğrenci Aydemir istenilen her şeyi 3D modelleyip internet üzerinden göstermeyi kolaylaştıran bir yöntem geliştirdi.

Osman Aydemir araştırmaları boyunca en iyi 3D modelleme metotlarından birisini iyileştirerek, herkesin bu teknolojiye ulaşmasını sağladı. Aydemir'in bu başarısına BBC, Mashable, Wired ve IEEE gibi uluslararası haber siteleri de yer verdi.

1347431030_091212-turk-orenci-bilim-dunyasnda-yank-uyandrd-1.jpg

Başarılı Türk öğrenci Alper Osman Aydemir'in bu araştırmadaki amacı, 3D modelleme metotlarını dünyadaki herkesin kolayca ve ücretsiz olarak kullanmasını sağlamak ve aynı zamanda toplanan verileri paylaşarak bilimin ilerlemesine yardımcı olmak.

Alper Aydemir ve ekibinin www.kinectathome.com adında bir web sitesi oluşturdu. Bu geliştirdikleri sitede 3D haritalama uygulamasına ulaşabilir, yapılan 3D modelleri görebilir, hatta bu modelleri diğer web sitelerinin içine yerleştirebilirsiniz.

Aydemir, 2006 yılında Sabancı Üniversitesi Mekatronik lisans programından mezun oldu ve Stockholm Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Yorumlar
hanifi
aferin osman . good job XDXDXD
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.