Güncel

Türk Telekom CEO'sundan operatörlere ortak altyapı çağrısı

Türk Telekom'un CEO'su Ümit Önal Twitter'dan yaptığı paylaşımlarında 5G konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Türk Telekom CEO'sundan operatörlere ortak altyapı çağrısı

Geçtiğimiz aylarda Türk Telekom CEO'su olarak atanan Ümit Önal, iddialı açıklamalarını sürdürüyor. Son olarak geçen hafta düzenlenen basın toplantısında 'İstanbul'da her talep edene 1 hafta içinde fiber sözü' veren Ümit Önal, şimdi de operatörlere çağrıda bulundu ve 'talep eden operatörlerin baz istasyonlarına da fiber erişilm hizmeti sağlayabileceklerini' duyurdu.

Türk Telekom CEO'sundan operatörlere ortak altyapı çağrısı

Konuyla ilgili paylaşımlarını Twitter üzerinden yapan Ümit Önal, tüm operatörlere seslenerek bu alanda işbirliği yapmaları gerektiğini altyapıyı ortak kullanmaları gerektiğini belirtti. Önal şunları söyledi:

"Yeni yılla birlikte tüm operatörlere çağrımızdır. Daha önce defalarca yaptığımız, son olarak da basın toplantımda belirttiğim çağrımızı yineliyorum! Gelin, Türkiye’nin henüz altyapı gitmemiş noktalarına fiberi birlikte götürelim. Çünkü #SadeceMerkezeDeğilHerkese dokunmalıyız.

Topraklarımızın dört bir yanında ilmek ilmek ördüğümüz 7,5 milyon km fiber altyapımız ile kazandığımız tecrübeyi, yeni altyapı götürülecek yerlerde diğer operatörlerle paylaşarak, Türkiye'nin dijital dönüşümüne daha fazla katkı sağlamaya hazırız. Çünkü; TÜRKİYE’YE DEĞER.

Şimdi operatörlere yeni bir çağrıda bulunuyorum; Türkiye'deki baz istasyonlarımızın %50'sine 5G'nin yapı taşı olan fiberi ulaştırdık. 5G teknolojisine geçen öncü ülkeler arasında olma vizyonumuzla, talep eden operatörlerin baz istasyonlarına da fiber erişim hizmeti sağlayabiliriz."

Türk Telekom CEO'su Ümit Önal'ın Twitter paylaşım zincirini aşağıdaki mesajda görebilirsiniz:

Yorumlar
Alp
Neden rezilliginizi örtmek içinmi yoksa çala çala para kalmadı onun içinmi
Cevapla
Ercan AÇIKGÖZ
Güzel teklif, son derece mantıklı, Aslında operatörler birbirinin baz istasyonundan yararlanabilmeli, yani baz istasyonları ortak hizmet vermeli kapsama konusunda
Cevapla
Avni
adamlar döşedikleri 303 bin km fiber kablosunun içindeki 24 kılı çarpmış 303 binle çarpmış 7.5 m km'yi bulmuş zekice bir yaklaşım :D
Cevapla
Cihat
Yalandan yüzde 80 flan fiber yok
Cevapla
Hüseyin
Fiber altyapının %80'ni adamlara ait. Türkiyeye %80 oranında fiber döşedik demiyorlar.
Fatih
Metreyi getirim ölçmeye başla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.