Güncel

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone abonelerine zam şoku! Tüm tarifelerin fiyatları arttı!

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu mobil hat sahiplerini direkt olarak ilgilendiren bir karara imza attı. Kararla birlikte Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone abonelerinin tarife fiyatları arttı.

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone abonelerine zam şoku! Tüm tarifelerin fiyatları arttı!

Bilindiği gibi ülkemizde uygulanan mobil iletişim tarifelerinde azami sınırlar bulunuyor. Bu azami sınırlar sayesinde operatörler tarife ücretlerine kafalarına estiği gibi zamlar yapamıyorlar.

HaberTürk'ten Necdet Çalışkan'ın haberine göre geçtiğimiz yıl Nisan ayında mobil şebekelerden mobil şebekelere aramalar için uygulanan azami ücret dakikada 68.69 kuruştu. Bu yıl ise yeni gelen zamla bu fiyat 80.64 kuruşa yükseldi. BTK tarafından yapılan açıklamada hemen her kalemde fiyatların arttığı görünüyor. Dilerseniz geçtiğimiz yıl Nisan ayında uygulanan fiyatlarla, bu yıl Nisan ayında uygulanmaya başlayan fiyatlara aşağıdan göz atarak kısas yapabilirsiniz.

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone abonelerine zam şoku! Tüm tarifelerin fiyatları arttı! - Resim : 1Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone abonelerine zam şoku! Tüm tarifelerin fiyatları arttı! - Resim : 2

Bu fiyatlara yüzde 18 oranındaki KDV ve yüzde 10 oranındaki ÖİV’nin dahil olduğunu da belirtelim. Bu yılki fiyatları baz aldığımızda mobil iletişim ücretlerine son 1 yıl içerisinde yüzde 17.4 oranında zam yapıldığını görüyoruz.

Elbette hali hazırda pek çok kişi sabit tarifeler kullandığı için bu zamları önemsemeyebilir. Fakat tahattüt süreniz bittiğinde operatörünüz size bu zamları göz önüne alarak yeni bir ücret teklif edecektir. Böylece mevcutta kullandığınız paketi, yeni dönemde yüzde 17.4 oranında zamlı bir şekilde kullanmış olacaksınız.

Operatörünüz bu fiyatları hemen tarifenize yansıtmasa bile, önümüzdeki süreçte öyle ya da böyle bu zamlar bir şekilde sizin cebinize yansıyacaktır.

Yorumlar
Yakup
ben bim cell kullanıyorum türkiyenin en ucuz şebekesi gb internetli paketi sadece 28 ₺ 12 gblik paketi 32 gb ve 20gb paketi 42 liradaha ucuzu yok ülkede 40lira üzeri yüklemeye fazladan 5gb hediye
Cevapla
Mehmet
Operatörlerin türlü türlü hileleri bitmiyor elleri cebimizden hiç çıkmıyor hertürlü bahaneyle bizi sömürüyor bunu biri için söylemiyorum hepsi aynı ne kanun dinliyorlar ne kural bir ay önce cimere şikayette bulundum oda Başka biryere yönlendirdi öyle zorki şikayetimi yapamadım başkasına yaptırmak istedim oda yapamadı yok kod al yani zorluklar sadece bunlarda değil kanunlardada sıkıntı birileri bu hadsizlere haddini bildirmesi lazım çok canımı sıkıyorlar ulaştırma ve haberleşme bakanlığına sesleniyorum çok merak ediyorlarsa beni arasınlar bir bir anlatayım lakin kim arayacak vatandaşı dinleyecek birgün sizde kasızlığa uğradığınızda anlarsınız
Cevapla
Yasin LERMİ
Neden zam geldi mobil şebekeleri?
Cevapla
İbrahim
15 tl olmasi gerekiyor kontor fiyatlarinin zam olmasi gereksiz havadan zaten para kazaniyorsunuz bu gidisle millet hattini kapatacak
Cevapla
Fatih
Zam zam zamanda zam zam zamanda zam başka birşey yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.