Güncel

Türk Telekom'da şok ayrılık!

Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, görevinden ayrıldığını açıkladı.


Eylül 2012'den bu yana Türk Telekom'un Genel Müdürlüğü'nü yapan Tahsin Yılmaz bugünkü yönetim kurulu toplantısı kararıyla görevinden ayrıldı. Görevden ayrılan Tahsin Yılmaz'ın yerine yine Türk Telekom Yönetim Kurulu üyesi olan ve Oger Telekom'un CEO'su olan Rami Aslan'ın göreve getirildiği açıklandı.

İş hayatına 1989'da Türk Telekom'da başlayan Tahsin Yılmaz, mobil iletişim alanında iş yapan Turkcell, Vodafone ve Avea firmalarında değişik kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunan Yılmaz, 2004-2008 döneminde Nokia Siemens Networks şirketinde orta ve büyük ölçekli projelerin yönetimini üstlendi. Mart 2008Eylül 2012 tarihleri arasında TTNET Genel Müdürlük görevini yürüttü. Eylül 2012 tarihinden itibaren Türk Telekom Genel Müdürlük görevini üstlenmişti.

1386716283_img20131211004453.jpg

Türk Telekom genel müdürü olarak atanan Rami Aslan, 20 yıldan uzun süre Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da çalışan Aslan 2005 yılında Oger Grubu'na katılmadan önce, başta telekom ve bilgi teknolojileri alanlarında olmak üzere Citi Group bünyesinde görev yaptı. Oger Grubu'nda görev aldığı sekiz yıl boyunca Aslan, Türk Telekom'un özelleştirilmesini takip eden hisse devir döneminde aktif rol almış ve daha sonra Oger Telecom CEO'su olarak görevine devam etmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.