Güncel

Türk Telekom'da Tahsin Yılmaz dönemi

2 ay önce Türk Telekom'un başına getirilen Tahsin Yılmaz ve ekibi resmen işe başladı.


İki ay önce Gökhan Bozkurt'un görevden uzaklaştırılıp Türk Telekom Genel Müdürlüğü'ne Tahsin Yılmaz atanmıştı. İki aylık çalışmasını bitiren Tahsin yılmaz, yeni ekibini kurarak, başlangıcını yaptı.

Tahsin Yılmaz, Türk Telekom'a yıllarını veren üst düzey yöneticilerle, iki ay boyunca toplantı yaptı. Yılmaz,  kimseyi kırmadan çalışma arkadaşlarını belirlemeye çalıştı. Ekibini kuran yeni başkan, 9 Ekim'de düzenlediği toplantı ile ekibini açıkladı.

1349934877_turk-telekom-tahsin-yilmaz-3d-vizyon.jpg

Bir süredir koltuğu boş olan Türk Telekom Finans Başkanlığına Murat Kırkgöz getirildi. Strateji ve İş Geliştirme Başkanı olarak Türk Telekom'da çalışan Ramazan Demir, 2009 yılından bu yana bu görevdeydi. Demir'in koltuğuna, bugünden itibaren Gökhan Kayalıbay oturacak. Ramazan Demir'e ise Türk Telekom'da başka bir görev verildi.

1988 yılından bu güne kadar Türk Telekom Satış Başkanı olan Celalettin Dinçer ise Tahsin Yılmaz'ın Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla birlikte, istifa etti. Dinçer'in yerine Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Yılmaz atandı.

Görevlerinden istifa eden diğer isim ise 2005 yılından bu yana Türk Telekom'un Hukuk Başkanı ve Şirket Sekreteri görevlerini yürüten Mehmet Kömürcü oldu. Kömürcü'nün yerine Türk Telekom'daki geçmişi 2005'e uzanan Can esen, Operasyonel Hukuk Hizmetleri Direktörü olarak getirildi.

Tahsin Yılmaz'ın Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla birlikte Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan'da istifa kararı aldı. Tahsin Yılmaz, Demircan'ın koltuğunu Mehmet Ali Akarca'yı atadı.

Türk Telekom'daki bu köklü değişimin ardından, Tahsin Yılmaz dönemi de resmen başlamış oldu. Türk Telekom'dan ayrılanlara tek tek teşekkür eden Yılmaz, gidenlerin yerine gelenlere de "hayırlı olsun" dileğinde bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.