Türk televizyon tarihinin unutulmaz dizileri - Page 1

PERİHAN ABLA
1986 yılında TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayan dizide Perran Kutman`ın canlandırdığı Perihan abla ve onu çok seven Şevket Altuğ`un canlandırdığı Şakir`i televizyon severler asla unutamaz.

Türk televizyon tarihinin unutulmaz dizileri - Page 2

MAHALLENİN MUHTARLARI
1992 yılında yayınmaya başlayan dizi 337 bölüm yayınlandı. Mahallenin çaycısı Temel ve muhtarın kızı Fadime`nin komik aşkları uzun yıllar hafızadan silinmedi. Temel`in maymunu `Çaydanlık`ı da unutmamak gerek.

Türk televizyon tarihinin unutulmaz dizileri - Page 3

SÜPER BABA
1993 yılında izleyici ile buluşan dizi 4 sezon 137 bölüm sürdü. Dizi üç çocuklu boşanmış bir baba olan Fikret Aksu`nun nam-ı diğer Fiko (Şevket Altuğ)`nun çocuklarıyla olan ilişkileri ve aşkları konu alınmıştır. `Bana bir masal anlat baba` şarkısı diziyi unutulmazlar arasına taşımıştır.

Türk televizyon tarihinin unutulmaz dizileri - Page 4

KAYGISIZLAR
1994 yılında 3 karısı ve 36 çocuğu olan Memnun Kaygısız`ın İstanbul`da olan geçim sıkıntısını anlatan absürt komedi tarzındaki dizi 4 sezon sürdü ve 124 bölüm yayınlandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.