Güncel

Turkcell, 20. yaşını İzmir'de kutluyor

Türkiye’nin ilk GSM operatörü Turkcell 20.yılı dolayısıyla İzmir’de bir basın toplantısı düzenledi. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında, Turkcell’in 20 yıllık başarı öyküsü ve bu güne kadar İzmir’e yapıl

Turkcell, 20. yaşını İzmir'de kutluyor

Turkcell, 20. yıl kutlamaları çerçevesinde İstanbul dışındaki dokuzuncu ve son toplantısını İzmir’de gerçekleştirdi. Toplantıda Turkcell’in 20 yıl boyunca ülkede yarattığı toplumsal ve ekonomik faydalar aktarılırken İzmir’e yapılan yatırımlar ve projeler hakkında da bilgi verildi. Toplantının ardından İzmir Fuarı alanından kurulan Turkcell çadırı da ziyaret edildi.

“Turkcell Grubu olarak İzmir’e son 5 yılda 400 milyon TL’lik alt yapı yatırımı yaptık”

Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell’in müşteri sayısının 9 ülkede 69,5 milyonu aştığını ve kuruluştan bu yana toplam 23,8 milyar TL yatırım yaptıklarını dile getirdi. Süreyya Ciliv, ”Turkcell bu yolculuğa 3 kişiyle başladı, bugün yaklaşık 15 bin çalışanıyla büyük bir takım. Yani küçük bir nokta olarak başladığımız bu serüvende sadece ülkesinin değil bölgesinin lideri bir şirket konumuna eriştik. Kurulduğumuz günden bu yana milyonlarca insanı birbirine bağlayarak, sahip olduğumuz teknolojimizle yeni bir dönemin kapılarını açtık. Uzak yakın, kar kış demeden dağın başına, denizin ortasına, iletişimin gücünü taşıdık. Bu sayede artık Türkiye’de mobil ve fiber iletişim altyapısı, dünyanın en iyilerinden biri oldu. Bu 20 yılda 300’ü aşkın ulusal ve uluslararası ödül kazandık. Eğitim, spor, kültür-sanat alanındaki projelere 620 milyon TL yatırarak milyonlarca kişiye destek olduk. Gelecek 20 yılda daha da büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz, bunun için doğru vizyonla geleceğin iyi işlerine yatırım yapıyoruz” diye konuştu.

Bugüne dek dünyada ve ülkemizde birçok ilke imza atarak, ilk günden bu yana Türkiye’de sektörün lideri olduklarını aktaran Ciliv sözlerini şöyle sürdürdü: “Turkcell’i Turkcell yapan, kurulduğu günden bu yana yaptığı işlere inanan, desteklerini esirgemeyen insanımızla bu sene 20. yıl etkinlikleri vesilesiyle birçok ilimizde bir araya geldik. Son olarak da İzmir’imizin güzel insanlarıyla bu coşkumuzu paylaşmak istedik. Bu vesileyle Turkcell Grubu olarak İzmir’e son 5 yılda 400 milyon TL’lik alt yapı yatırımı yaptığımızı belirtmek isterim. Tüm müşterilerimize ve bu 20 yıllık başarı öyküsünde emeği geçen tüm çalışanlarımıza Turkcell adına şükranlarımı sunuyorum. Turkcell, daima en yeni, en ileri teknolojinin Türkiye’deki adresi olacak. Çok daha büyük başarılara imza atmaya hazırız. Asıl yolculuğumuz şimdi başlıyor.”

Superonline’dan İzmir’e 153 milyon TL’lik yatırım

Türkiye’yi dünyada 1000 Mbps fiber internet hızını evlere kadar veren ilk 5 ülke arasına sokan Turkcell Superonline, Türkiye’de bu hızı verebilen ilk operatör. 14 ilde 1,9 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar 1000 Mbps fiber internet getiren Turkcell Superonline İzmir’de şimdiye kadar 153 milyon TL yatırımla 1800 km’lik altyapı oluşturdu. İzmir’deki yatırımlarını hızla sürdüren Turkcell Superonline, 1000 Mbps hız sunabildiği hane ve işyeri sayısını 255 bine çıkardı.

Turkcell Global Bilgi’den İzmir’e 2000 kişilik istihdam, ekonomiye 75 milyon TL katkı

İzmir’de yaklaşık 2000 kişiye istihdam sağlayan Turkcell’in çağrı merkezi Turkcell Global Bilgi İzmir ekonomisine yıllık 75 milyon TL ekonomik katkı sağlıyor. Türkiye’de çağrı merkezi sektörüne evden çalışma modelini kazandıran ve böylece özellikle kadınlar ile engeliler için alternatif iş imkanı yaratan Turkcell Global Bilgi’nin İzmir’de evden hizmet veren 131 çalışanı bulunuyor.

İzmir’in girişimci kadınları hayallerini gerçekleştiriyor

Turkcell’in 2012 yılında ekonomik üretime başlamak isteyen dar gelirli kadınlar için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğiyle Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde teknolojisi ve iletişim gücünü seferber edilerek hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında ise İzmir’de projeden destek alan 403 girişimci kadın var ve bu güne kadar kullanılan kredi miktarı da 2.594.927 Türk Lirası.

Ses ve veri kullanımında üçüncü

Turkcell’in İzmir’de bulunan 60 Turkcell İletişim Merkezi’nde alanında yetkin 580 kişi İzmirlilere hizmet veriyor. Teknolojiyi en çok kullanan iller sıralamasında da üst sıralarda bulunan İzmir elde edilen son bir yıllık verilere göre ses ve veri kullanımında 3. sırada yer alıyor.

İzmir sana canım feda

Turkcell’in İzmirlilere özel sunduğu “İzmir Sana Canım Feda” kampanyası kapsamında faturalı hatta geçen tüm Turkcell’lilere 6 ay boyunca kullanabilecekleri Turbo internet hediye edilirken, İzmirli emeklilere özel 19 TL’ye 750 dakika ön ödemeli konuşma fırsatı sunuluyor. Ayrıca kampanya dahilinde hattını Turkcell’e taşıyan ya da Turkcell’in emekli tarifesine geçen tüm İzmirli emeklilerin torunları da Turkcell’in Cellocanı olma şansı yakalıyor.

İzmir Turkcell’le geleceğe kulaç attı

Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu’nun, Türkiye’nin Michael Phelps’lerini yetiştireceği yüzme projesinin İzmir ayağı 23 Ağustos tarihinde Narlıdere Mehmet Ali Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti. 8-12 yaş aralığındaki gençlerin ve ailelerin katıldığı yüzme günlerinde minik yüzme severler havuzda keyifli dakikalar yaşadı. Yaklaşık 300 İzmirli sporcu, geleceğin yıldızlarının yetişeceği proje kapsamında olimpiyat hedefiyle geleceğe kulaç attı.

20. yıl kutlamaları İzmir Enternasyonel Fuarı’nda

Bu sene İzmir Enternasyonel Fuarı’yla işbirliği içerisinde olan Turkcell fuar alanında bir birinden renkli etkinliklere imza atıyor. Fuar alanında kurduğu Turkcell çadırında Türkiye iletişim tarihinde yer etmiş 20 yıllık cep telefonları müzesi ve Turkcell’in farklı müşteri gruplarına sunduğu ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bölümler yer alıyor.

30 Ağustos’ta Murat Dalkılıç, 31 Ağustos’ta ise Grup 84 konserlerinin sponsorluğunu üstlenerek fuara büyük coşku katan Turkcell,  etkinlik boyunca tanıtım alanları ve yarışmalar düzenleyerek dileyenlere teknoloji eğitimleri sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.