Güncel

Turkcell 200 bin sporcuyu 2020’ye hazırlıyor

Turkcell atletizm ve yüzmede altyapıya büyük destek veriyor.


Her alanda etkili olanTurkcell, Atletizm ve Yüzme Federasyonları ile sürdürdüğü iş birliğini genişletiyor. Ayrıca İstanbul 2020 olimpiyat adaylığının en büyük destekçilerinden olan Turkcell,  elit sporcuların yetişmesine katkıda bulunmak üzere her iki federasyonla da toplam 200 bin sporcunun hedeflendiği ortak projeler yürütecek. Turkcell’in projelere verdiği toplam destek miktarı 28 milyon TL’yi buluyor.

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Türk sporuna verdiği güçlü desteği daha da artırıyor. Halen Atletizm ve Yüzme Federasyonları ile Geleceğe Koşanlar projesi kapsamında iş birliği yürüten Turkcell, bu kez elit sporcuların yetişeceği iki farklı projeyi Türk sporuna kazandırıyor.

İstanbul 2020 adaylık sürecine 2.5 milyon Euro katkı veren Turkcell, federasyonlar ile ortak çalışarak bireysel sporların tarihinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Atletizm Federasyonu ile gerçekleştirilecek iş birliği sonucunda Turkcell Yüksek Performans Merkezi, Yüzme Federasyonu iş birliği ile ise de Ulusal Yüzme Sistemi kurulması hedefleniyor.

“Turkcell’in desteğiyle atletizm ve yüzmede kalıcı başarıyı yakalayacağız”

1367236491_genclik-ve-spor-bakani-suat-kilic-1.jpgGençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç basın toplantısında "Her alanda gelişen ülkemizde sporda da tarihi başarıları yaşamaya devam ediyoruz. Türk sporu özel sektörün desteğiyle, daha büyük başarıları en kısa sürede yakalayacaktır. Turkcell’in desteğiyle bunu atletizm ve yüzmede kalıcı hale getirmek istiyoruz. Altyapıdan başlayarak tüm yaş gruplarında elit sporcular yetiştireceğiz ve onlara dünya standartlarında tesisler kazandıracağız. Toplamda 56 milyon TL olan bu projeye 28 milyon TL’lik destek, Turkcell gibi büyük bir markaya yakışırdı. İstanbul 2020 hedefine bizimle omuz omuza yürüyen Turkcell’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum, ülkemize hayırlı olsun” dedi.

“Atletizm ve Yüzmeyi 2020’ye taşıyacağız”


Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, imza töreninde yaptığı açıklamada şunları söyledi;

1367236565_toplu-fotograf2.jpg“Turkcell kurulduğu günden bu yana Türkiye’de amatör sporların gelişmesine katkı sağlıyor. Halen Geleceğe Koşanlar projemiz kapsamında altı federasyonumuzla iş birliği yapıyoruz. Atletizm ve Yüzme Federasyonları ile yürüteceğimiz yeni projeler sayesinde, İstanbul 2020 adaylığı sürecinde bu dallarda fark yaratacak bir sıçrama gerçekleşmesini hedefliyoruz. Dileğimiz, Türkiye’nin gücüne güç katarak her iki branşı da 2020’de başarıya taşımak. İnanıyorum ki altyapıya yönelik güçlü destek, güzel neticeleri de beraberinde getirecek. Turkcell Yüksek Performans Merkezleri’nde yetişen sporcularımızı olimpiyat podyumlarında görmek bize gurur verecek.”

“Atletizmde milat olacak”

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi “Turkcell Yüksek Performans Merkezi ile Türkiye’nin atletizm alanındaki performansıyla dünyanın en iyileri arasına girmesini hedefliyoruz. Projenin amacı, altyapımıza pek çok genç ve başarılı sporcu kazandırarak atletizmin geleceğini yeniden kurmak. Bu proje, amatör sporlar tarihinde özel sektör tarafından verilmiş en büyük destek. Olimpiyat başarısı hedefiyle yoğun çalışmalar yürütürken, Turkcell’in desteğini yanımızda hissetmek bize büyük güç veriyor. ” dedi.

1367236623_toplu-fotograf.jpg

“Yüzme tarihinde yeni bir sayfa”

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan yaptığı açıklamada, ” İlk defa devlet ve özel sektör amatör sporlarda böyle büyük bir proje için bir araya geliyor. Hayata geçirdiğimiz projenin Türkiye’nin yüzme tarihinde yepyeni bir sayfa açmasını diliyoruz. Turkcell’in  bu projeye verdiği maddi destek elbette önemli ama böyle güçlü bir markanın yüzme sporuna verdiği değeri görmek manevi açıdan da bizi çok mutlu ediyor. Birlikte, İstanbul başta olmak üzere toplam altı merkezde tüm yaş gruplarına dünya standartlarında imkȃnlar sunacağız. Ülkemiz bu projeyle, yüzmede hak ettiği noktaya gelecek” dedi.

Dünyaca ünlü yüzme antrenörü Bob Bowman ise “Böyle önemli bir projede yer almak benim için heyecan verici. Türkiye yüzmede çok büyük potansiyele sahip ve iş dünyasından gelen desteğin bu potansiyeli ortaya çıkarmak için kullanılması çok güzel. Bu nedenle Turkcell’i tebrik etmek isterim.  Projenin başarıya ulaşarak bu desteğin karşılığını bulmasını ve böylece iş dünyasındaki diğer aktörlere de örnek olmasını dilerim.”

Turkcell-Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliği

Atletizm Federasyonu iş birliği ile dünyada yalnızca 9 örneği bulunan, sporcuların performanslarını artırmaya yönelik Yüksek Performans Merkezi açılacak. Turkcell’in öncülüğünde İzmir-Halkapınar’da dünyanın 10’uncu Yüksek Performans Merkezi ülkemize kazandırılacak. Projenin ilk safhasında Halkapınar’da bulunan tesisler yenilenecek. İlerleyen süreçte, IAAF ile yapılacak ortak çalışmalarla Merkez, Dünya’daki tüm elit atletlere hizmet verebilecek bir yapıya kavuşturulacak.

Turkcell-Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliği

Turkcell’in desteği ile ülkemizdeki sporcu sayısının arttırılması ve performans istikrarı hedefleniyor. İstanbul 2020’nin amaçlandığı anlaşmalar çerçevesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ile Michael Phelps’in antrenörü Bob Bowman’ın yürüteceği projede ülkemize altyapıdan başlayan kapsamlı bir yüzme sistemi kazandırılacak. İstanbul Tozkoparan Olimpik Havuzu’nun merkez olmak üzere Ankara, Trabzon, Kayseri, Samsun ve Mersin’de Bob Bowman eşliğinde çalışmalar gerçekleştirilecek.

Yorumlar
ali
Turkcell be yaparsan yap benden uzak dur.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.